Jedziesz do Włoch? Koniecznie zajrzyj do Muzeum Benelli w Pesaro! - Motogen.pl

Benelli – marka, która w Pesaro i okolicach ma status kultowej, kusi okazałym muzeum, pełnym niezwykłych eksponatów i ekscytujących historii. Warto uwzględnić to miejsce podczas podróży do Włoch.

2023 rok był dla Muzeum Benelli rekordowy – kolekcję ponad 200 motocykli w zabytkowym budynku przy Viale Mameli w Pesaro odwiedziło około 5000 osób, z czego jedna piąta przybyła z zagranicy. Były i dzieci z włoskich szkół, i członkowie klubów motocyklowych, i zwiedzający indywidualni.

W muzeum prezentowane są motocykle Benelli z różnych epok produkcji i różnego przeznaczenia – od pierwszych, dość siermiężnych modeli, przez prototypowe konstrukcje, nowoczesne modele policyjne i turystyczne, aż po najnowsze egzemplarze. Do tego mnóstwo ciekawostek, artefaktów i wystawa kontekstowa dokumentująca konkurencję włoskiej marki.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że Muzeum Benelli nie ogranicza się tylko do przyjmowania zwiedzających, ale prowadzi także różne aktywności motocyklowe. Na 2024 rok zaplanowano jeszcze więcej atrakcji – oprócz tradycyjnego Tygodnia Benelli (16–22 września), odbędzie się także Circuito delle Candele – zlot motocyklowy, poświęcony motocyklom lat 30., który odbędzie się 30 czerwca w Candelarze, L’Eden Rock – impreza muzyczna, przeznaczona dla motocykli z lat 70. i 80., która odbędzie się 21 kwietnia w Pesaro, oraz Motoraduno del Mare, zaplanowana na 6 i 7 lipca.

W planach jest również spotkanie poświęcone koszom bocznym, które odbędzie się w Pesaro 18 – 19 maja. Do tego przewidziano szereg wydarzeń kulturalnych, wystaw, konferencji, wieczorów muzycznych i wydarzeń tematycznych, w tym jeden w całości poświęcony historii Benelli, który zorganizowany będzie w czerwcu wspólnie z Lucią Ferrati.

Ciekawostką jest, że muzeum jest powiązane z Klubem Motocrossowym Benelli, który realizuje inne inicjatywy na swoim torze w Tavullii. Obóz Juniorów Tonino Benelli oferuje trasy odpowiednie zarówno dla doświadczonych, jak i młodszych motocyklistów, a w każdy weekend odbywają się tam treningi dla bikerów od 5. roku życia aż do mistrzów ścigających się w Mistrzostwach Świata.

Serdecznie zapraszamy do wspaniałego Muzeum Benelli – miejsca dokumentującego imponującą historię włoskiej marki, która w Pesaro ma status kultowej.

Muzeum Benelli w Pesaro

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany