IOM TT 2015: Numery startowe Superbike i Senior TT - Motogen.pl

Numery startowe odpowiadają również kolejności w jakiej zawodnicy ruszą do walki. Wszyscy, którzy znaleźli się poza pierwszą dwudziestką będą startowali zgodnie z czasami kwalifikacji.

W tegorocznej edycji ponownie z numerem jeden wystartuje John McGuinness, który pozostaje wierny Hondzie. W ubiegłym roku McGuinness ukończył klasę Superbike na siódmym miejscu, a Senior TT – na szóstym.

Drugi numer startowy otrzymał James Hillier, który w zeszłym roku również startował z tej pozycji. Zespół Quattro Plant Kawasaki przedłużył kontrakt z zawodnikiem, więc Hillier w tym roku ponownie pojedzie na ZX-10R.

Z numerem trzecim wyruszy Michael Dunlop, który w ubiegłym roku startował z szóstką. Dunlop ponownie zmienił motocykl i przesiadł się z BMW S1000RR na nową Yamahę YZF-R1. W ubiegłym roku zawodnik wygrał zarówno w klasie Superbike jak i w Senior TT.

Pierwszą piątkę zamykają Michael Rutter i Bruce Anstey. W ubiegłym roku Rutter ukończył wyścig Superbike na piątym miejscu, a Senior TT – na dziewiątym. Bruce Anstey z kolei był czwarty w obu wyścigach.

Ulubieniec publiczności – Guy Martin – wystartuje w tym roku z ósmej pozycji, a to oznacza spadek o cztery miejsca w porównaniu do roku ubiegłego. Zawodnika czeka również zmiana motocykla, ponieważ Tyco zakończyło współpracę z Suzuki i związało się z BMW. Oprócz tego coraz śmielej pojawiają się informacje o tym, że Martin chce zakończyć karierę wyścigową po tym sezonie.

Nowy motocykl otrzyma również Ian Hutchinson, który wystartuje w tym roku z numerem dziewiątym. Hutchy przesiądzie się z poprzedniej generacji YZF-R1 na Kawasaki Ninja ZX-10R w barwach Paul Bird Motorsport. Ekipa jest fabrycznym teamem Kawasaki. W ubiegłym roku Hutchinson nie ukończył wyścigu Superbike, a w Senior TT był na trzynastym miejscu. To wszystko pomimo dobrze wróżącego zwycięstwa w motocyklowym Grand Prix Macau w 2013 roku, kiedy Hutchinson powrócił do wyścigów po poważnej kontuzji nogi.

Poniżej prezentujemy pełną listę numerów pierwszej dwudziestki zawodników klas Superbike i Senior TT:
1. John McGuinness
2. James Hillier
3. Michael Dunlop
4. Michael Rutter
5. Bruce Anstey
6. William Dunlop
7. Gary Johnson
8. Guy Martin
9. Ian Hutchinson
10. Conor Cummins
11. Dean Harrison
12. Keith Amor
13. Lee Johnston
14. Ryan Farquhar
15. Dan Kneen
16. David Johnson
17. Peter Hickman
18. Dan Stewart
19. Cameron Donald
20. Steve Mercer

Autor: Wojciech Grzesiak