Honda CBR600RR 2012 – kolejne szkice japońskiego producenta - Motogen.pl

Honda nieustannie pracuje nad rozwojem swoich maszyn. Stąd też zapewne taka liczba szkiców japońskiego producenta, które pojawiają się ostatnio w sieci.

Wszystko wskazuje na to, że ostatni szkic to patent na wyposażonego w czterocylindrowy silnik rzędowy następcę dotychczasowego modelu CBR600RR. W szkicu rzuca się w oczy wygląd przypominający nieco typowy motocykl wyścigowy Moto2. Mało jednak prawdopodobne jest, by producent zajął się rozwojem tego rodzaju maszyny i zawieszenia typowo pod wyścigi w tej klasie. Poza tym patent z reguły dotyczy czegoś, co będzie produkowane masowo, a wytwórca nie będzie musiał liczyć się z obniżaniem kosztów produkcji, o którym wspomniano w dokumentach dołączonych do szkicu.

Szczegóły patentu dotyczyć mają mocowania wahacza, ramy pomocniczej oraz ramy właściwej, którą wyposażono w dodatkowe wzmocnienie w porównaniu z konwencjonalnym zawieszeniem.

Czekacie już na nową Hondę CBR600RR? Póki jeszcze jej nie ma, zerknijcie na to, jak sprawdziła się na torze wersja tego motocykla wyposażona w system ABS.

Więcej o motocyklach Honda