Honda CB1000 Hornet. Dane techniczne, zdjęcia, informacje [EICMA 2023] - Motogen.pl

Honda Hornet to prawdziwa legenda wśród motocykli, obecna na rynku od ponad dwudziestu pięciu lat. Niedawny powrót mniejszej wersji 750 cm3 ucieszył fanów, a motocykl jest najlepiej sprzedającym się nakedem 2023 roku. Jak zostanie przyjęty młodszy, większy brat?

Litrowy Hornet budzi respekt od pierwszego wejrzenia. Agresywnego wyglądu nadaje dzielona ledowa lampa oraz dwie owiewki na baku. Potężnie prezentuje się silnik pojemności 999 cm3, zapożyczony z Fireblade’a. Ma on generować około 150 KM i ponad 100 Nm momentu obrotowego. Dokładne dane poznamy w przyszłym roku, bowiem Honda prezentuje jedynie prototyp choć już mocno zaawansowany. Muskularnej sylwetki z pewnością nadają Hondzie cztery kolektory wydechowe zakończone pojedynczym wydechem. Żeby jednak nie było zbyt ciężko, Japończycy zastosowali lekki ostro zakończony ogon.

Hornet wyposażony jest w szereg elektronicznych usprawnień. Znajdziemy w nim oczywiście ABS, ale i elektroniczną przepustnicę, trzy tryby jazdy oraz hondowski system kontroli trakcji HSTC. Ponadto w motocyklu znajdziemy stalową ramę oraz zawieszenie firmy Showa. Z przodu będzie to Widelec SFF-BP o średnicy goleni 41 mm, a z tyłu podwójny wahacz z regulowanym amortyzatorem i drążkami Pro-link.

Oczywiście, hamulce w nowym motocyklu zostały tak zaprojektowane, by zatrzymać rozpędzonego Szerszenia. po dwie tarcze o średnicy 310mm na które będą zamontowane czterotłoczkowe zaciski.

Czy potężniejszy Hornet sprawdzi i zostanie równie dobrze przyjęty jak młodszy brat? Na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Honda CB1000 Hornet – zdjęcia

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany