Harley-Davidson wspiera amerykańskich żołnierzy i weteranów - Motogen.pl

Akcja ma na celu zaktywizowanie tych, którzy odbyli misje wojskowe i cierpią na przykład na zespół stresu pourazowego (PTSD). Program jest przeznaczony również dla tych, którzy doznali fizycznego uszczerbku na zdrowiu oraz dla żolnierzy w pełni sprawnych i pozostających w czynnej służbie.

Jako przykład jest stawiany Heath Calhoun, który stracił obie nogi w 2003 roku po tym, jak jego Humvee zostało trafione z granatnika. Jak przyznaje – „Myślałem, że to już koniec życia jakie znałem, ale dowiedziałem się, że Harley produkuje również trajki.”

Oprócz jazdy na motocyklu Calhoun zaczął również jeździć na nartach i zdobył srebrny medal w Sochi.

Program „Learn to Ride” jest dostępny w 50 stanach i mogą się w nim zarejestrować również ci żołnierze, którzy nadal pełnią misję poza granicami Stanów Zjednoczonych. Vouchery na kurs doskonalenia techniki jazdy będą ważne do końca 2016 roku.

 

Amerykańscy producenci motocykli tacy jak Harley-Davidson, Victory i Indian często oferują również spore zniżki na zakup motocykli przez żołnierzy i weteranów. Wszystko po to aby po misji mogli powrócić do normalnego życia.

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak