Erik Buell Racing wznawia produkcję części i prace nad nowymi motocyklami - Motogen.pl

Przypomnijmy, że właścicielem produkcyjnej części Erik Buell Racing została firma Liquid Asset Partners, która już wcześniej brała udział w likwidacji majątku Buella, kiedy ten rozstawał się z marką Harley-Davidson. Po zakupie udziałów LAP intensywnie poszukuje firmy, która wznowi produkcje motocykli marki EBR. Tymczasem już pojawiły się pierwsze dobre wiadomości.

Jeszcze w lutym ruszy sprzedaż części do motocykli EBR RS, RX i SX oraz części akcesoryjnych do starszych modeli motocykli sprzedawanych jeszcze pod nazwą Buell. To jednak nie koniec, ponieważ plan zakłada, że w połowie marca z fabryki wyjadą pierwsze motocykle.

Liquid Asset Partners zakupiło nie tylko maszyny potrzebne do produkcji motocykli, ale również ich projekty, co pozwoli na wznowienie sprzedaży. Pozostanie tylko najważniejsza kwestia – odzyskanie zaufania wśród właścicieli salonów.

LAP zapowiedziało, że postawiło sobie za punkt honoru utrzymanie przy życiu jedynego amerykańskiego producenta sportowych motocykli. W komunikacie prasowym czytamy, że przygotowywane są już nowe motocykle, które będą utrzymane w duchu innowacyjności i oryginalności, które są znakami szczególnymi marki EBR. Przypomnijmy, że właścicielem dotychczasowego działu rozwoju produktów marki EBR został były partner Buella – indyjskie Hero MotoCorp.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak