Wznowiono produkcję motocykli Erik Buell Racing! - Motogen.pl

Pierwsze motocykle mają wyjechać z fabryki 17 marca i będą to modele 1190RX oraz 1190SX. Dzień później odbędzie się impreza, na którą zaproszono fanów i przedstawicieli mediów.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, płynność finansowa EBR nie jest już zagrożona, a nawet więcej – plany producenta obejmują okres najbliższych 10 lat. Erik Buell pozostaje w grze, ale jako dyrektor techniczny. Prezesem EBR Motorcycles LLC został Steve Smith, a dyrektorem finansowym – Bill Melvin Jr.

W najbliższych tygodniach poznamy ceny na rok 2016, warunki gwarancji oraz przede wszystkim plany producenta związane z wyścigami motocyklowymi. EBR poszukuje również salonów, które będą chciały sprzedawać motocykle tej marki.

W Polsce motocykle EBR były sprzedawane w krakowskim salonie Harley-Davidson. Ich dystrybucją były również zainteresowane salony z innych miast. Przy okazji informacji o ogłoszeniu upadłości nie podano jednak, co stało się z europejskim oddziałem marki, którego biuro zlokalizowano w Holandii, więc zakładamy, że pozostaje on w grze.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak