Erik Buell Racing na sprzedaż… ponownie - Motogen.pl

Przypomnijmy, że przy pierwszym podejściu wygrał Bruce Belfer. Inwestor miał piękne plany w postaci wznowienia produkcji w East Troy i ponownego zatrudnienia pracującej tam załogi. Niestety nie udało mu się uzbierać i wpłacić w terminie odpowiedniej kwoty pieniędzy, więc 10 grudnia udziały ponownie trafiły na aukcję. W drugim podejściu zgłosiła się tylko jedna firma – Liquid Asset Partners, które reprezentuje Michael Polsky. Cena zaoferowana przez niego była znacznie niższa od pierwszej oferty Belfera. Belfer wylicytował udziały za 2,25 mln dolarów, a Polsky oferował 1,6 mln dolarów.

W trzecim podejściu ponownie ma wziąć udział Michael Polsky i być może pojawią się dodatkowi konkurenci. Rozmowy przed sądem odbędą się w czwartek, 14 stycznia. Drugie podejście zostało anulowane, ponieważ sędzia prowadzący sprawę – Phillip Koss – powiedział, że innych ofert mogło nie być, ponieważ inni zainteresowani nie mieli czasu na wniesienie protestów. Jednym z nich był Bruce Belfer, który sprzeciwia się sprzedaży produkcyjnej części EBR firmie Liquid Asset Partners.

Firma Liquid Asset Partners powstała w 1974 roku i zajmuje się sprzedażą oraz wyceną różnego rodzaju dóbr, w tym motocykli, części motocyklowych i ubrań motocyklowych. Polsky nie zdradził jednak planów w stosunku do Erik Buell Racing. Pogrzebaliśmy trochę w sieci i okazuje się, że Liquid Asset Partners już w 2010 roku przeprowadziło likwidację Erik Buell Racing. Było to tuż po porzuceniu marki przez Harleya. Na sprzedaż trafił cały sprzęt Buella, łącznie z liniami produkcyjnymi.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak