Elektryczny Ducati Monster na bazie V21L? Projektant od Cyberpunk 2077 ma pomysł, jak mógłby wyglądać! - Motogen.pl

Elektryczny, muskularny naked od Ducati w retro-cyberpunkowym stylu? O tak!

Jeszcze kilka lat temu Ducati zapowiadało, że nie wyprodukuje motocykla elektrycznego, bo miałby zbyt dużo wad. Dziś Ducati zostało dostawcą motocykli do elektrycznych mistrzostw MotoE rozgrywanych przy MotoGP. Podkreśla przy tym głośno i wyraźnie, że technologie opracowane przy wyścigach przenikną następnie do modeli produkcyjnych.

Pomysł podchwycił Filippo Ubertino, pracujący jako Senior Concept Artist w studiu CD Projekt Red (jego Instagram). To właśnie Filippo zaprojektował sporo przedmiotów (postacie, bronie, pojazdy) do gry Cyberpunk 2077, a przede wszystkim cyberpunkowe motocykle, w tym Arch Nazare od Keanu Reevesa.

Elektryczny naked od Ducati według Filippo Ubertino – filmy i zdjęcia:

Filippo wymyślił, że drogowe, elektryczne Ducati przyjmie formę muskularnego nakeda. Założył że elektryk przejmie legendarną nazwę Monster, ale w to akurat szczerze wątpimy. Natomiast jeżeli chodzi o design, to przyznajemy, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

Nowoczesny język stylistyczny miesza się tutaj z najbardziej klasycznymi formami motocyklowymi. Co ciekawe, widzimy jednostronny wahacz i piękne felgi w stylu Ducati. Podoba nam się także, że autor nie bał się odsłonięcia motoru i całego okablowania. Trochę nie rozumiemy po co na górze zbiornika jest wgłębienie przypominające umywalkę, ale za to fajnym dodatkiem jest klasyczna, złota tarcza Ducati Meccanica Bologna nad przednią lampą. Chyba nikt by się nie obraził, gdyby Ducati faktycznie zaprezentowało taki motocykl?

P.S.: Przypominamy, że wyścigowe Ducati V21L na sezon 2023 ma ważyć 225 kg, a osiągi to 150 KM mocy i 140 Nm momentu obrotowego. Gdyby coś takiego trafiło na drogi publiczne…

Więcej prac od Filipo Ubertino znajdziecie na jego profilu Artstation.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany