[EICMA] Yamaha zaprezentowała MT-03 na 2020 (opis, dane techniczne, zdjęcia) - Motogen.pl

Cechy nowej Yamahy MT-03:

  • Nowy widelec upside-down z lagami o średnicy 37 mm
  • Długi wahacz z nowymi ustawieniami amortyzatora
  • Lekka, sztywna rama rurowa
  • Ergonomiczna pozycja kierowcy
  • Wygląd i charakter dużego motocykla wysokiej jakości
  • Nowoczesny zestaw wskaźników LCD
  • Nowe, lekkie kierunkowskazy LED

Hyper Naked i seria MT 

Tworząc pierwszy model z gamy MT, Yamaha wyraźnie pokazała intencję zbudowania jednośladu przeznaczonego dla kierowców, którzy poszukują nowego sposobu na wyrażenie siebie.

Był to jednak zaledwie początek — wkrótce nastąpił szybki rozwój segmentu Hyper Naked, w którym pojawiły się kolejne modele o pojemnościach od 125 aż do 1000 cm3. W efekcie kierowcy zyskali możliwość przesiadania się na motocykle o wyższych osiągach w ramach gamy MT wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Najbardziej zaawansowane modele, takie jak sportowe wersje MT-09SP i MT-10SP czy MT-10 Tourer Edition, spełniają specyficzne potrzeby najbardziej wymagających klientów i zapewniają jeszcze wyższy poziom emocji. W ciągu ostatnich 6 lat europejscy dealerzy sprzedali ponad 241 000 motocykli z gamy MT.

Segment Hyper Naked jest bezustannie doskonalony, co widać na przykładzie najnowszego modelu MT-03. Radykalny, agresywny wygląd, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wyższa ogólna specyfikacja to cechy, dzięki którym ten model jest jeszcze bardziej w stylu MT.

Nowy MT-03. Mroczna Błyskawica. 

Zaawansowany silnik, łatwe prowadzenie i minimalistyczny wygląd sprawiają, że nowy model MT-03 w pełni oddaje charakter i stylistykę gamy MT.

Bezkompromisowy wygląd, najlepszy w swojej klasie 2-cylindrowy silnik oraz nowoczesne zawieszenie zapewniające precyzyjne prowadzenie i wyjątkową zwrotność — to cechy, dzięki którym MT-03 stanowi najlepszy wybór dla kierowców, którzy chcą dołączyć do rodziny MT. Model ten jest również jednym z najbardziej atrakcyjnych motocykli dla kobiet i mężczyzn gotowych na swój pierwszy w pełni wymiarowy jednoślad.

Agresywna stylistyka serii MT nowej generacji

Yamaha MT-09 wprowadziła na ulice Europy odważną i dynamiczną stylistykę. Dzięki nieosłoniętemu nadwoziu, przesuniętemu do przodu środkowi ciężkości, zachwycającej liniowej charakterystyce przyrostu momentu obrotowego i wyjątkowej zwrotności pierwszy Hyper Naked Yamahy odniósł natychmiastowy sukces, zapoczątkowując nowy trend. 

To samo sportowe DNA, które przyczyniło się do europejskiego sukcesu trzycylindrowego MT-09, zostało wykorzystane przy tworzeniu nowego MT-03.

Dynamiczna konstrukcja ze środkiem ciężkości przesuniętym do przodu

Unikalna konstrukcja, charakteryzująca się kompaktową strefą silnika, nadaje modelom MT Yamahy bezkompromisowy i agresywny charakter, który wyróżnia je na tle pozostałych motocykli. Masa scentralizowana w przedniej części, szeroka, profilowana nakładka na 14-litrowy zbiornik paliwa oraz minimalistyczne owiewki nowego modelu wydobywają silny charakter, z jakiego słynie seria MT. 

Dwusoczewkowe światła pozycyjne ustawione pod kątem i reflektor LED

Yamaha MT-03 2020 odzwierciedla charakter rodziny MT w jeszcze większym stopniu dzięki nowemu, agresywnemu obliczu, które podkreślają ustawione pod kątem dwusoczewkowe światła pozycyjne.

Przyciągają one uwagę i nadają nowemu MT-03 groźny wygląd. Niewielki, lecz mocny reflektor LED jest umieszczony centralnie i schowany pod przednią owiewką. Dzięki minimalistycznej konstrukcji zapewniającej mocne oświetlenie nowy model jest wyjątkowy i charyzmatyczny, a jego stylistyka — odważna i nowoczesna.

Smukłe, lekkie kierunkowskazy LED doskonale pasują do świateł pozycyjnych oraz reflektora i dobrze komponują się z agresywnym stylem MT-03.

Silnik

Sercem najnowszego Hyper Nakeda jest jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek napędowych w swojej klasie. 2-cylindrowa konfiguracja zapewnia znacznie płynniejsze działanie przy niższych obrotach w porównaniu z niektórymi modelami jednocylindrowymi.

Podzespoły obejmują nawęglane korbowody i lekkie, odporne na wysoką temperaturę, kute tłoki, których niska masa redukuje wibracje i skraca czas reakcji przepustnicy, a w pełni aluminiowe cylindry DiASil zapewniają doskonałe rozpraszanie ciepła i mniejsze straty mocy.

Nowy widelec upside-down z lagami o średnicy 37 mm

Jedną z najważniejszych modyfikacji technicznych w wersji na rok 2020 jest zastosowanie widelca upside-down, który zapewnia większą precyzję prowadzenia podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów, dzięki czemu nowy MT-03 należy do najmocniejszych i najbardziej ekscytujących maszyn w klasie A2. Dzięki złotym lagom o średnicy 37 mm, agresywnej przedniej owiewce z dwusoczewkowymi światłami pozycyjnymi ten lekki model klasy premium wygląda jak MT o znacznie większej pojemności.

Więcej o motocyklach Yamaha