[EICMA] Husqvarna 901 Norden - czy tak będzie wyglądać nowe turystyczne enduro (zdjęcia, opis) - Motogen.pl

Husqvarna 901 Norden ma coś z mieszkańca Skandynawii. Na pierwszy rzut oka spokojny, wręcz wycofany, gdy jednak tylko zażyje przezroczystego trunku budzi się w nim nordycja fantazja. Podobnie jest z przedstawionym konceptem. Spokojne, powściągliwe linie, reflektor wykonany w technologii LED kilka pałąków ochronnych, ascetycznie wyglądające siodło ale całość robi niesamowicie dynamiczne wrażenie. Wysoki prześwit, obszerna osłona oraz duża szyba powinny nieźle chronić przed deszczem a w połączeniu ze stelażem na torbę umieszczonym na baku zwiastują dzielność turystyczną. Duży prześwit, szprychowe koła i rozmiar felg 18 cali (tył) oraz 21 (przód) sugerują niezłą zabawę w terenie szczególnie że opony konceptu to mające dzielność terenową Pirelli Rally Scorpion.

Dość ciekawym detalem będzie dwuczęściowy wyświetlacz TFT, a co cieszy, producent zdecydował się na radialnie mocowane zaciski hamulcowe. Napęd powierzono dwucylindrowcowi o pojemności 889,5 ccm chłodzonemu cieczą. Czy czasem nie jest to jednostka spokrewniona z KTM Duke 890? Jeśli tak, możemy spodziewać się mocy na poziomie 121 KM.

Prototyp wygląda i zapowiada się niezwykle obiecująco – jesteśmy pewni, że jeśli w ciągu roku „wypłyną” teasery z Husqvarny, na targach EICMA 2020 zobaczymy wersję produkcyjną…

Więcej o motocyklach Husqvarna