EFI SR400 Board Tracker – cafe racer od Vincente Design - Motogen.pl

Jean François Vicente stworzył niezwykły motocykl koncepcyjny w stylu vintage, bazujący na nowoczesnych modelach Yamahy.

Pamiętacie kontrowersyjnego Triumpha Millenium 900? Wyszedł on spod ręki tego samego francuskiego projektanta, który teraz może pochwalić się cafe racerem stworzonym na podstawie Yamahy SR400 i SR500. Mimo że EFI SR400 Board Tracker nawiązuje wyglądem do stylu vintage, stworzono go z najwyższej jakości nowoczesnych komponentów. Połączona ze zbiornikiem paliwa, kanapa powstała metodą hydroformingu z dwóch cienkich zespawanych ze sobą warstw tytanu. Konstrukcja ta tworzy element ramy motocykla. Podwieszany wydech także wykonano metodą hydroformingu, podczas gdy widelce zrobiono z włókna węglowego. EFI SR400 Board Tracker zbudowany został wokół jednocylindrowego silnika, uruchamianego rozrusznikiem, którego osiągi nie są może zaskakujące, ale przecież nie o to chodzi w takim motocyklu, jak ten.

Vincente nie podaje konkretów dotyczących Board Trackera, ale zdjęcia mówią same za siebie. Taki jednoślad musi budzić emocje.

 

Więcej o motocyklach Yamaha