Dunlop przedłuża kontrakt z organizatorem Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3 - Motogen.pl

Dunlop przedłużył umowę, na mocy której będzie oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM Moto2TM i Moto3TM w sezonach 2018, 2019 i 2020. Obie kategorie są integralną częścią weekendowych wyścigów MotoGPTM.

MotoGP jest wiodącą globalną marką sportową i rozrywkową o szerokim, międzynarodowym zasięgu. Tylko w serii 2017 startowało 86 zawodników z 18 krajów.

Klasa Moto2TM powstała w 2010 roku, a Moto3TM w 2012 roku.

W ten sposób brytyjski producent z dumą kontynuuje zaangażowanie w Motocyklowe Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, opony marki znalazły się na motocyklu zwycięzcy pierwszego wyścigu klasy 500cc, rozegranego w 1949 roku (Les Graham, AJS). Z kolei w kategorii 250cc GP, do chwili zastąpienia tej kategorii przez Moto2, Dunlop zdobył 17 mistrzostw świata.

Od debiutu nowych klas, mistrzami tych dyscyplin byli między innymi Marc Marquez, Johann Zarco, Pol Espargaro i Maverick Vinales, których zwycięstwa potwierdzają atrakcyjność formuły MotoGP.

„To dla nas zaszczyt kontynuować wieloletnią współpracę z Dunlop w ramach motocyklowych wyścigów Grand Prix. Opony to jeden z najważniejszych elementów konkurencjina najwyższym, światowym poziomie, a Dunlop to doskonały partner dla Moto2 i Moto3. Obie kategorie w dalszym ciągu stwarzają okazję do oglądania jednych z najlepszych wyścigów i pojedynków na świecie. Kolejne trzy sezony wspólnych zmagań to dla wszystkich zaangażowanych okazja do świętowania.” – powiedział Paul Serracanta, dyrektor zarządzający Dorna Sports.

Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorcycle i Motorsport w regionie EMEA powiedział: „Z dumą kontynuujemy długą i owocną współpracę z Dorna w Moto2TM i Moto3TM. Stale dążymy do innowacji i wprowadzamy nowe technologie do sportu. Podczas finałowej rundy sezonu 2017 w Walencji, wprowadziliśmy nową specyfikację opon w kategorii Moto2, którą wybrał zwycięzca wyścigu – Miguel Oliveira. Wyścigi motocyklowe na najwyższym poziomie umożliwiają nam testowanie i rozwijanie nowych konstrukcji i mieszanek. Rezultaty tych badań znajdują później zastosowanie w oponach dostarczanych na rynek, jak w przypadku wielokrotnie nagradzanych produktów, takich jak Dunlop SportSmart MAX i nowej SportSmart TT.”
 

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.