Ducati od kuchni: World Ducati Week - Motogen.pl

World Ducati Week, znany również pod skrótem WDW, to jedyny i niepowtarzalny, międzynarodowy zlot fanów marki Ducati, odbywający się co roku na torze im. Marco Simoncellego we włoskim Misano. Trzy dni imprezy wypełnione są koncertami, wyścigami, spotkaniami z zawodnikami, a przede wszystkim – dobrą zabawą i rykiem tysięcy motocykli Ducati!

Idea zlotu World Ducati Week narodziła się w 1998 roku, jako wyraz podziękowania firmy dla oddanych Ducatisti, którzy każdego dnia pielęgnują swoją pasję do maszyn bolońskiej marki. Pomysł spotkał się z ogromnym entuzjazmem fanów, którzy już w czasie pierwszej edycji imprezy stworzyli wielotysięczną paradę, która przejechała ulicami położonego nad Adriatykiem kurortu Misano. Od tego czasu WDW na stałe wpisało się w tożsamość marki Ducati.

W czasie ponad 20-letniej historii zlotu zdarzyło się wiele niezapomnianych momentów. Były to m.in. koncert zespołu Simple Minds, uwielbiane przez publiczność wyścigi równoległe (dla modeli Streetfighter w 2010 roku i dla Diaveli w 2012 i 2014), prezentacja rodziny Scrambler w 2014 roku czy słynna “Rustida”, czyli wielkie party z grillem, w czasie którego zarząd Ducati przygotowywał setki posiłków dla swoich pracowników i zgromadzonych fanów marki.

Charakterystyczny dla World Ducati Week jest aktywny udział samych uczestników. Motocykliści, zarówno wolni strzelcy, jak i zrzeszeni w setkach klubów Ducati, sami zgłaszają propozycje wydarzeń. Zlot w Misano to również okazja do szlifowania swoich umiejętności. Doświadczeni instruktorzy przeprowadzają intensywne szkolenia z jazdy na torze oraz w warunkach offroadowych. Sesja na jednym z najsłynniejszych torów na świecie i możliwość spotkania w pit-lane ulubionych zawodników WSBK i MotoGP to niesamowite przeżycie, nie tylko dla fanów sportu!

Z ubiegłej edycji World Ducati Week najbardziej zapadł nam w pamięć Wyścig Mistrzów, w czasie którego obecni oraz byli zawodnicy, w tym Mistrzowie Świata, reprezentujący barwy Ducati w najważniejszych seriach wyścigowych na świecie, stanęli do wspólnej rywalizacji na specjalnie przygotowanych Panigale V4. Każdy z motocykli ozdobiony był dedykowaną danemu zawodnikowi grafiką, a w wydarzeniu wzięli udział tacy giganci, jak Troy Bayliss, Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo czy Jack Miller.

Zlot World Ducati Week to coś, co każdy motocyklista powinien przeżyć przynajmniej raz w życiu. Jakie niespodzianki organizatorzy i fani bolońskiej marki przygotują w kolejnej edycji? Już niedługo na oficjalnej stronie WDW pojawią się informacje na ten temat. Czekamy na was w Misano już 1-3 lipca 2020 roku!

Więcej o motocyklach Ducati