Dirtbike.pl Husqvarna Team: zawody 14-15 kwietnia - Motogen.pl

autor: Ewa Pikosz

Ewa #630 – na drugą rundę IPONE Series cross country wybrałam się już w sobotę, ponieważ Patrycja Komko organizowała szkolenie dla wszystkich riderek, które chcą wystartować w tych zawodach. Ku mojemu zdziwieniu na odprawie zjawiło się aż 18 dziewczyn. Niesamowicie było jeździć w tak licznym damskim gronie.

W niedzielnych zawodach dzięki całodniowym szkoleniu wystartowało większość dziewczyn. Czy jestem zadowolona z zawodów? Niezupełnie. Mimo, iż trasę uważam za świetnie poprowadzoną na poligonie, dużo upsów, zakrętów, rewelacyjny ślimak na polu to większość trasy była bardzo wąska przez co przy wyprzedzaniu zawodników dwukrotnie doszło do zderzenia, które całe szczęście mimo dużej prędkości skończyło się tylko siniakami. Zanim jednak pozbierałam się i ruszyłam dalej traciłam czas i siły. Zawody ukończyłam na III pozycji.

Dawid #306 – trasa bardzo przypadła mi do gustu, miejscami była mocno wybita i zawieszenie miało co robić. Trochę obawiałem się, czy mam je dobrze ustawione, ale od ostatnich zawodów postanowiliśmy dodatkowo zmodyfikować przedni zawias w secie i zastosować Pro Valve, które świetnie sobie poradziło.

Coraz lepiej dogaduje się z setą i jestem optymistycznie nastawiony. Wyniki zostały opublikowane dopiero dzień później ze względu na problemy z chronometrażem, ale okazało się, że zająłem 3 miejsce w klasie Expert!

Tobiasz #11 – W sobotę odbyła się I Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie, którą uważam za udaną. Tor bardzo dobrze przygotowany, jechało mi się super, obstawa była mocna, rywalizacja zacięta.

W drugim biegu były duże muldy, jechało się ciężej. Ostatecznie udało mi się zająć 9 miejsce, jestem zadowolony, ponieważ skakałem wszystkie hopki, co było po części moim celem. Ładuje baterie i z niecierpliwością czekam na kolejną rundę w Więcborku.

Łukasz #299 – w ramach przygotowania do sezonu wybrałem się na trening do Marcina Spirowskiego (organizatora zawodów Charlotte Extreme Enduro). Szkolenie o charakterze szeroko pojętego enduro prowadził Marcin wraz z gościem specjalnym Jhon Nystrom ze Szwecji. Jhon jako bardzo doświadczony zawodnik enduro startujący między innymi w Mistrzostwach Europy Enduro i Mistrzostwach Świata Super Enduro był dla nas kopalnią wiedzy.

Szkolenie odbyło się na nowym torze w Przywidzu, gdzie do dyspozycji mieliśmy elementy super enduro, motocrossowe oraz bardzo ciekawą pętlę enduro o długości 9 km. Dla urozmaicenia trasy można było wybrać ścieżkę ze strzałkami PRO, czyli strome zjazdy i podjazdy z trawersem po korzeniach. Było sporo ciekawych elementów i jak zwykle po szkoleniach u Spiry wróciłem do domu zadowolony.