Cross country w Janowcu już w niedzielę - Motogen.pl

Organizator  zawodów cross country w Janowcu nad Wisłą, KM Cross Ekoklinkier Lublin, zaprasza  wszystkich chętnych do przybycia.

Oprócz wielu okolicznych atrakcji i ciekawej trasy zapewniono atrakcyjne nagrody dla zawodników. W klasie Open A premiowane będą miejsca od pierwszego do szóstego. Zawodnicy, oprócz nagród rzeczowych i pucharów, otrzymają odpowiednio: 1000, 700, 500, 300, 200 i 100 złotych! Przewidziano również nagrody pieniężne w klasach Open B, quad, MX65 oraz MX85. Tam zawodnicy na pudle otrzymają 300, 200 i 100 złotych. Po szczegóły odsyłamy do regulaminu dostępnego na stronie www.zawodymx.pl. Tam można również pobrać dokumenty do rejestracji w dniu zawodów. Istnieje również możliwość dokonania zgłoszenia za pomocą formularza online, do czego gorąco zachęcamy. Oprócz mniejszej liczby formalności w biurze zawodów, każdy zawodnik, który zgłosi się w ten sposób, otrzyma od organizatora kupon na darmowy posiłek.

Położona na terenie kopalni piachu trasa rajdu nie jest zbyt długa (ok. 3 km), jednak przedstawia się bardzo interesująco. Na trasie znajduje się kilka stromych podjazdów, które jednak będzie można objechać. Nie ma więc obaw o to, że przejazd będzie zbyt trudny. Ponadto amatorzy pojadą inną ścieżką niż zawodnicy licencjonowani. Najmłodsi uczestnicy (MX65 oraz MX85) będą mieli do dyspozycji łatwą do przejechania opcję trasy.

Zawody cross country nie są jedyną atrakcją, na jaką mogą liczyć odwiedzający Janowiec czy Kazimierz. Co prawda, z powodu wysokiego stanu Wisły prom jeszcze nie działa, lecz droga przez Puławy to jedyne 20 km. Zachęcamy do spędzenia piątku i soboty po obydwu stronach Wisły, aby w niedzielę zmierzyć się w wyścigu cross country. Szczegółowe informacje na temat bazy turystycznej znajdziecie pod adresem http://www.janowiec.pl/index.php?id=5&lan=pl