Bottpower BOTT XR-1 – customowy Buell - Motogen.pl

Bottpower stworzył motocykl wykorzystując części do jednośladów Buell. Wkrótce na rynek trafi kit do amerykańskich maszyn, który pomoże w domowych warunkach zmienić Buella w BOTT-a.

Hiszpańska firma Bottpower ma talent do tworzenia apetycznych motocykli. Tym razem stworzyła flat track racera, którego podstawą są elementy motocykli Buell. BOTT XR-1, bo tak nazywa się ten koncept, otrzyma ramę stworzoną specjalnie dla tego egzemplarza, dopasowaną do części zamiennych Buella. Amerykańska maszyna została dawcą silnika, zawieszenia, wahacza, kół oraz hamulców, podczas gdy Bottpower zaprojektował od podstaw podwozie typu central spine. Projekt wziął swój początek od Harleya XR 750 i XR1200 oraz maszyny wyścigowej M210 Bottpower Moto2. Moc generowana przez silnik hiszpańskiego motocykla wynosić będzie 100 KM, co przy wadze maszyny 170 kg da niezły wynik w porównaniu z jednośladami spod znaku H-D.

Więcej informacji na temat projektu motocykla znajdziecie na stronie Bottpower. Na razie BOTT XR-1 istnieje wyłącznie wirtualnie, ale firma zapowiada wypuszczenie na rynek kitu, dzięki któremu każdy będzie mógł przerobić swoją Bułkę na podobieństwo BOTTa XR-1.

Więcej o motocyklach Buell