BMW R18 - potężny cruiser pojawi się w salonach już w 2020 roku! - Motogen.pl

Walka producentów o nowe segmenty sprzedaży trwa. Pisaliśmy niedawno o marce Harley-Davidson, która chce zaatakować zupełnie inny rynek – motocykli naked, dzięki swojej odważnej konstrukcji streetfightera Bare Knuckle. BMW z kolei, po dłuższej przerwie, znów wraca do segmentu chopper/cruiser, by podbić serca nowych klientów. Tak jak się domyślacie, koncepcyjny motocykl BMW R18 – trafi, w delikatnie zmienionej i homologowanej formie, do salonów sprzedaży BMW Motorrad – już w 2020 roku!

Mamy przecieki z francuskiego źródła, że tamtejsi dealerzy zbierają już zaliczki od swoich klientów na BMW R18. Po wpłacie 1000 euro można zająć miejsca w pierwszym rzędzie w oczekiwaniu na pojawienie się modelu na rynku. To niejako potwierdzenie tego, że motocykl ten pojawi się w salonach już w przyszłym roku. Więcej szczegółów dowiemy się na pewno w listopadzie, podczas corocznych, międzynarodowych targów EICMA w Mediolanie, które w tej części świata są miejscem prezentacji gorących nowości na nadchodzący rok.

Jak na razie dysponujemy tylko zdjęciami modelu koncepcyjnego, wiedząc na 100%, że motocykl wchodzący do sprzedaży będzie się musiał od niego różnić. Miejmy nadzieję, że różnice te będą znikome, bo R18 podbiła nasze serca swoją piękną, prostą, wręcz ascetyczną formą. Czekamy z niecierpliwością na oficjalną premierę tego motocykla i ustawiamy się w kolejce do jego testowania!

Więcej o motocyklach BMW