BMW Motorrad, 50 tysięcy mil i 50 tysięcy uśmiechów - Motogen.pl

Organizatorem akcji jest doktor Henning Bützow, który na motocyklach jeździ od 1989 roku, a z BMW współpracuje od 2008 roku. Wtedy to w ramach projektu „Ride of Change” przejechał 35 tysięcy kilometrów na BMW F650GS Dakar żeby zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Celem „Ride of Smiles” jest przejechanie 50 tysięcy mil, gdzie każda mila stanowi równowartość 1 euro. Lekarz zamierza przejechać Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Nową Zelandię. Skąd taka rozbieżność? Całość trasy ma utworzyć symboliczną 50-tkę na mapie świata.

Podróż będzie w całości sfinansowana przez Bützowa, a to oznacza, że wszystkie pieniądze trafią wyłącznie na cele charytatywne. Dotacje można przekazywać przez stronę www.ride-of-smiles.de, a także bezpośrednio na konta  projektów United For Africa, Lekarze Bez Granic, Christian Blind Mission oraz Bayerischer Rundunfunk „Sternstunden”. Wyprawa jeszcze się nie rozpoczęła, a już zebrano 11 tysięcy euro dotacji.

Henning Bützow wyruszy z Nowego Jorku 1 maja na motocyklu BMW R1200GS Adventure dostarczonym przez BMW Motorrad z pełnym wyposażeniem oraz strojem. Na stronie www.ride-of-smiles.de będzie można na bieżąco śledzić postępy podróży.

Autor: Wojciech Grzesiak