Bezpieczny powrót do szkoły? Porzuć autobus, wsiadaj na własny i tani skuter elektryczny Barton Energy - Motogen.pl

Nadszedł czas nowego roku szkolnego. Jednak rok 2020 wymusił potrzebę reorganizacji nauki, pracy, a także naszych przyzwyczajeń. Dziś, zamiast wysłać swoje nastoletnie dziecko do szkoły autobusem, lepiej zaproponować mu spacer lub hulajnogę jako indywidualny środek transportu. A jeżeli do szkoły jest trochę dalej? Jest na to rada – własny, niedrogi skuter elektryczny Barton Energy. Zanim go kupisz, możesz zapisać się na jazdy testowe i przekonać się jak jeździ elektryk.

Od września możesz kupić Energy z pakietem gratisów o wartości 400 zł. Szczegóły na końcu artykułu.

Zalet zamiany komunikacji miejskiej na własny skuter jest kilka. Przede wszystkim izolacja społeczna, na którą tak bardzo naciska Ministerstwo Zdrowia. Dystans jaki zachowujemy od innych użytkowników drogi w stosunku np. do rowerów jest dużo większy. Można to zaobserwować stojąc na światłach w dużym mieście. Nie wspominając już o tłoku w autobusach i współpasażerach, którzy za nic mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Jedyny „kontakt” podczas używania e-skutera to gniazdko elektryczne.

Niezależność

Kolejnym ważnym aspektem jest niezależność, o którą tak zaciekle walczą dzisiejsze nastolatki. Ze skuterem nie będą uzależnieni nawet od rozkładu jazdy. Ograniczać ich będzie co najwyżej Plan Lekcji i zasięg naładowanej baterii. Dzięki elektrycznemu napędowi, nie będzie musiał dokładać do paliwa ze swojego kieszonkowego. Wystarczy podładować skuter w domu, co jest kosztem pomijalnym i omijać stacje benzynowe szerokim łukiem.

Ukradli mi rower pod szkołą

Kradzież rowerów spod szkoły to niestety zmora naszych czasów. Całe szczęście Barton Energy waży nieco więcej od roweru, a poza tym wbudowany alarm odstraszy złodzieja zanim jeszcze zdąży na niego spojrzeć. Sterowany z pilota alarm jest bardzo czuły na niepożądany ruch pojazdu podczas postoju. Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że ktoś może mieć na niego ochotę, zainwestuj w dodatkowy łańcuch z alarmem. Śmiało możesz go wozić w schowku pod kanapą i korzystać w razie potrzeby.

A co z kosztami?

Sam skuter jest w cenie jego spalinowych odpowiedników. Z pakietem gratisów kosztuje 4699 zł. Jak na standardy „elektryków”, kwota zakupu jest niska. Mimo, że cena jest bardzo podobna, to skuter elektryczny szybko wypracowuje przewagę dzięki niewielkim kosztom eksploatacyjnym. Po pierwsze – nie spala paliwa, którego cena jest wysoka i ciągle się waha. A po drugie – podczas serwisów skutera elektrycznego odpada wymiana płynów czy filtrów. Poza tym konstrukcja silnika zawiera mniej elementów, które mogłyby ulec potencjalnemu zużyciu.

Promocja

Od teraz do wyczerpania zapasów, kupując skuter Barton Energy możesz zgarnąć pakiet dodatków o wartości 400 zł. W skład pakietu wchodzi Smartwatch Rubicon RNCE42, kask Origine Neon oraz pokrowiec na skuter. Promocja trwa do wyczerpania zapasów. O szczegóły pytaj w najbliższym Salonie Barton Motors – lista salonów dostępna jest tutaj.

Zobacz też: Video-test dwóch skuterów elektrycznych: Barton Energy oraz E-Max.

Jazdy testowe

Zanim kupisz, możesz także wypróbować skuter elektryczny podczas jazd testowych. Skutery elektryczne Barton dostępne są do testowania w Salonach Barton Motors. Szczegóły znajdziesz na dedykowanej stronie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany