Barton Energy 2.0 – jaki skuter elektryczny na kategorię B lub bez prawa jazdy? - Motogen.pl

Barton Energy 2.0. Skuter elektryczny na kategorię B lub nawet bez prawa jazdy. Ekonomia i wolność dla każdego. Czy da się nim jeździć za darmo?

Zdaniem analityków, liczba prosumentów produkujących energię elektryczną z ogniw fotowoltaicznych przekroczyła w Polsce już 1,2 miliona. To oznacza, że zwykły Polak, który posiada na dachu panele i jeździ skuterem, koszty paliwa może zredukować do zera. Jakim skuterem? Oczywiście elektrycznym. Oto jedna z propozycji…

Barton Energy 2.0 design i osiągi

Barton Energy 2.0, to ewolucja znanego od kilku lat, jednego z najtańszych skuterów elektrycznych na rynku. W wersji 2.0 otrzymał bardziej energooszczędne oświetlenie LED, gniazdo USB, a poza schowkiem centralnym, posiada teraz seryjnie montowany kufer centralny. Dzięki zmianom wygląda nie tylko efektowniej, ale jest bardziej praktyczny. Sam wygląd jest typowy dla skuterów spalinowych o pojemności 50 ccm i właśnie takiej kategorii prawa jazdy (przynajmniej motorowerowa kat. AM) wymaga Barton Energy. Oczywiście każdy, kto urodził się przed 19 stycznia 1995 roku, może nim jeździć wyłącznie na dowód osobisty. Każdemu, kto jest młodszy, wystarczy prawo jazdy samochodowe kat. B.

Jednak tym, co powinno przekonać do siebie dotychczasowych wrogów segmentu AM jest zaskakująca, niedostępna dla pojazdów spalinowych elastyczność i przyspieszenie. Takie wrażenia zapewnia napęd elektryczny. Uwagę zwraca także dobra jakość wykonania, spasowania i efektowna kolorystyka.

Barton Energy 2.0 ekonomia i wolność

Prezentowany pojazd kosztuje 6 499 zł, co dla konkurencji może być wartością trudną do osiągnięcia, szczególnie biorąc pod uwagę jakość wykonania i osiągi. Zasięg Bartona Energy 2.0 oscyluje w granicach 50 km. To wystarczająca wartość, żeby codziennie dojechać do pracy, załatwić kilka spraw „na mieście”, bądź wieczorem wybrać się do centrum… Czyli do obszaru niedostępnego w coraz większej liczbie miast dla pojazdów spalinowych. Cicho, bezemisyjnie i z klasą.

Posiadanie pojazdu elektrycznego to wiele korzyści. Uniknięcie ograniczeń wjazdu do centrów, na starówki miejskie, czy wreszcie niższe koszty eksploatacji. Ile będzie nas kosztować 100 km pokonane Bartonem Energy 2.0? To zależy. Jeśli jednak posiadamy przydomowe ogniwa fotowoltaiczne, wartość „tankowania” może być równa absolutne zero złotych. Ciężko poprawić taki wynik!

Ponadto, jako pojazd elektryczny Barton może wziąć udział w programie dofinansowania Mój Elektryk” dla przedsiębiorców, rolników itp., co znacząco obniży cenę zakupu.

Od strony praktycznej pojazd, jak każdy skuter, zapewnia doskonałą mobilność w mieście, szczególnie w korkach. Bez trudu znajdziemy dla niego miejsce do parkowania. W wielu wypadkach prawdziwym wsparciem staje się wciąż rzadki w tej klasie pojazdów, bieg wsteczny ułatwiający manewry parkingowe. Pojazd ładowany jest ze zwykłego gniazdka elektrycznego, zatem przy odrobinie kreatywności, bez trudu znajdziemy źródło zasilania. Przyznam, że po kilkudziesięciu kilometrach jazdy uzależniłem się od ciszy i charakterystyki napędu w Bartonie Energy 2.0!

Komfortowe siedzenie oraz zawieszenie skutecznie tłumiące nierówności, ale o umiarkowanej twardości, doskonale wybierają nierówności takie, jak ubytki w bruku czy tory tramwajowe w miejskiej dżungli. Przednia osłona zapewni kompleksową ochronę nóg w chłodne bądź deszczowe dni, a spory schowek w przedniej ścianie i przestrzeń na plecak pomiędzy nogami, wspomogą codzienne potrzeby logistyczne.

Barton Energy 2.0 dla kogo?

Barton Energy 2.0 to świetny produkt dla każdego. Zmieści się do vana, którym jedziemy na urlop, co zapewni doskonałą i tanią mobilność w zatłoczonych kurortach. Za sprawą przydomowych instalacji fotowoltaicznych okaże się niezwykle tanim pojazdem umożliwiającym załatwienie spraw w okolicy swojej wsi, przedmieścia, czy dzielnicy miasta, zapewni przyjemny i tani dojazd do szkoły, pracy, na uczelnię.

Za sprawą homologacji jako motorower może to być doskonały pojazd dla młodzieży, ale i dojrzałych kierowców potrzebujących pojazdu zapewniającego cichą, tanią i sprawną komunikację na niewielkich odległościach. Wreszcie, to rewelacyjne rozwiązanie dla mieszkańców miejsc, do których dojazd klasycznym, dużym, spalinowym pojazdem jest niemożliwy z przyczyn technicznych lub ustawowych. Bartona Energy 2.0 dedykujemy także miłośnikom przyrody, ciszy oraz osobom, dla których jednoślad kojarzy się z hałasem i spalinami.

Pojazd objęty jest dwuletnią gwarancją! Bartona Energy 2.0 oraz wiele innych modeli zobaczysz na żywo w salonach w całej Polsce – lokalizacje znajdziesz na barton-motors.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany