Yamaha SR400 Anniversary - Motogen.pl

Yamaha SR400 nie jest nowością. Pierwszy taki motocykl pojawił się dokładnie 35 lat temu i – co warto przypomnieć – do 2008 roku był sprzedawany na rynku japońskim. Potem niestety konstrukcja nie sprostała nowym normom emisji spalin. Produkcję poprawionej wersji wznowiono dwa lata później.

Na rok 2013 Yamaha przygotowała jednak wersję jubileuszową. Motocykl ma nowe malowanie, inne siedzenie i oczywiście, jak to bywa w przypadku wersji specjalnych, mnóstwo znaczków potwierdzających, że to model na 35-lecie. Poza tym konstrukcja nie bardzo się zmieniła. Maszynę napędza jednocylindrowiec o mocy 25 KM.

Co ciekawe, SR400 został niedawno przyłapany w Kalifornii. Co to oznacza? Być może mała Yamaha niebawem pojawi się w USA. Producent doskonale zdaje sobie sprawę ze zmienności nie tylko mody, ale także przepisów dotyczących prawa jazdy w krajach europejskich. Takie SR400 byłoby doskonałe na kat. A2. Czy posiadając tę kategorię prawa jazdy, nie chcielibyście jeździć tak świetnie wyglądającą maszyną?

 

Więcej o motocyklach Yamaha