Bogdanka Racing rozpoczyna sezon 2013 - Motogen.pl

Bogdanka Racing ma na swoim koncie podia i zwycięstwa w wyścigach motocyklowych mistrzostw świata World Supersport oraz w Pucharze Europy Juniorów w sezonie 2012. Choć dotychczasowa umowa z głównym sponsorem – spółką Lubelski Węgiel Bogdanka – została wypowiedziana, sam zespół funkcjonuje nadal.

W tym roku ekipa kierowana przez Igora Piaseckiego planuje skupić się wyłącznie na rozwoju młodych polskich zawodników, którzy już w poprzednim sezonie (w zespole Bogdanka Junior Team Poland) wygrywali wyścigi i stawali na podium motocyklowego Pucharu Europy Juniorów.

Zespół pracuje obecnie nad „zamknięciem budżetu”. Dzięki wsparciu finansowemu Artur Wielebski (rok temu piąty w klasyfikacji generalnej) oraz Szymon Kaczmarek będą mogli pozostać na drugi sezon w Pucharze Europy Juniorów, a Adrian Pasek wystąpi w całym cyklu mistrzostw Europy Superstock 600. Obie serie towarzyszą motocyklowym mistrzostwom świata Superbike i Supersport podczas ich rund na Starym Kontynencie. Jeżeli budżet na to pozwoli, ekipa planuje także wystawić na międzynarodowej arenie jeszcze jednego (już czwartego) Polaka.

Zgodnie z planami poczynionymi jeszcze przed zawirowaniami w Bogdance lubelski zespół w najbliższych dniach uda się do Portugalii, gdzie na torze Portimao Adrian Pasek w piątek rozpocznie trzydniowe testy. To właśnie na tym obiekcie „Pasio” zadebiutował w poprzednim sezonie w przedostatniej rundzie MŚ World Supersport, startując w barwach ekipy Bogdanka PTR Honda w nagrodę za świetne wyniki w Pucharze Europy.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanka Racing pod adresem: www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka Racing na Facebooku.

Adrian Pasek: „Przez całą zimę intensywnie trenowałem, drobiazgowo przygotowując się do sezonu. Jestem w świetnej formie i mam bardzo dużą motywację, aby pokazać się w tym roku na międzynarodowej arenie z jak najlepszej strony. Nie mogę doczekać się pierwszych w tym roku testów. Oczywiście jest mi przykro z powodu nagłego wypowiedzenia umowy przez sponsora naszego zespołu pod koniec poprzedniego sezonu, ale nie ma to wpływu na moje przygotowania i aspiracje. Jestem dobrej myśli i wierzę, że zespołowi uda się w pełni przygotować do sezonu, a ja ze swojej strony zamierzam dać z siebie wszystko i jeździć najlepiej jak potrafię już od najbliższego piątku”.

Artur Wielebski: „Rywalizacja w Pucharze Europy Juniorów zapowiada się w tym roku wyjątkowo ekscytująco, dlatego bardzo chciałbym pozostać w tej serii na kolejny sezon. Co prawda moje nazwisko znalazło się na liście startowej dzięki staraniom zespołu, ale wciąż pracujemy nad zamknięciem budżetu, który umożliwi nam starty. W tym roku zmienił się dostawca motocykli do pucharu i liczę, że nowa maszyna będzie bardziej odpowiadać moim gabarytom, pozwalając na walkę o czołowe pozycje. Mam więc nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i pojawimy się na starcie”.

Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing: „Pomimo zawirowań wewnątrz naszego dotychczasowego sponsora głównego, struktura stojąca za projektem Bogdanka Racing nadal funkcjonuje i, zgodnie z wcześniej poczynionymi planami, przygotowuje się do pierwszych testów w Portugalii. Mimo wypowiedzenia umowy póki co nadal jest ona aktualna i dopóki nie dobiegnie końca, ze swojej strony robimy wszystko zgodnie z jej ustaleniami. Mimo iż wypowiedzenie miało miejsce w najgorszym możliwym momencie, kiedy budżety marketingowe i sponsoringowe wielu firm są już zamknięte, pracujemy nad tym, żeby zawodnicy, z którymi planowaliśmy sezon 2013, mogli dalej startować na arenie międzynarodowej. To właśnie razem z „Pasiem” udajemy się w najbliższych dniach na zaplanowane wiele miesięcy temu testy do Portugalii. Mamy nadzieję, że dobra pogoda w Portimao umożliwi nam zrealizowanie naszych założeń i dobre przygotowanie się do startów”.