XI Ogólnopolski Zlot Motocyklowy motocykli z rodziny XT660 - Motogen.pl

Tegoroczne, wiosenne spotkanie odbędzie się w małopolskim Zatorze w ośrodku River Park. Już od piątku 13 czerwca będą zjeżdżali się uczestnicy nie tylko z całego kraju, ale i również z zagranicy. Popołudniu nastąpi powitanie i kwaterowanie Zlotowiczów. Już tego samego dnia wieczorem rozpocznie się pierwsza, zapoznawcza i integracyjna biesiada grillowa.

W sobotni poranek, po pobudce i śniadaniu wszystkie motocykle wyjadą na trasę. W pierwszej kolejności złożymy wizytę na torze motocrossowym, stworzonym samodzielnie przez sympatyków motocrossu, ciągle udoskonalanym i modyfikowanym przez nich. Tor znajduje się w miejscowości Grojec koło Alwerni (na Facebook’u tor posiada swój fanpage pod nazwą „TOR Grojec”). Po wizycie na torze rozpoczniemy krajoznawczy objazd po Beskidzie Małym. Motocykliści będą mogli się rozkoszować zakrętami na DW 781 przebiegającej przez Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Właśnie tam przewidziana jest przerwa restauracyjna na obiad, kawę oraz podziwianie widoków ze zboczy Beskidu w Kocierzu Rychwałdzkim. Następnie, równie krętymi drogami zjedziemy w okolice Jeziora Żywieckiego, gdzie na zaporze w Tresnej zrobimy kolejny, krótki postój w celu umożliwienia sfotografowania obiektu, oraz otaczających niecodziennych widoków. Dalej przejazd wzdłuż brzegów Jezior Międzybrodzkiego i Czanieckiego rozpocznie trasę powrotną do Zatora. Po powrocie do ośrodka, chwili odpoczynku, rozpoczną się testy sprawnościowej jazdy na motocyklu. Przeprowadzony zostanie konkurs na najwolniejszy przejazd wyznaczonego odcinka oraz na najszybsze pokonanie slalomu (tzw. „giętara”). Równolegle uczestnicy będą głosowali na najładniejszy/najlepszy motocykl zlotu oraz będą mogli skorzystać z atrakcji zlotu jaką będzie symulator dachowania pojazdu.

Po przeprowadzeniu konkurencji sprawnościowych, uczestnicy będą mieli czas wolny, podczas którego będą mogli skorzystać z licznych atrakcji Zatora. Wieczorem, około godziny 20:00 rozpoczną się wieczorne Polaków rozmowy przy ognisku, grillu i tym co Polacy z grilla preferują najbardziej. Na początku biesiadowania zostanie przeprowadzony konkurs w piciu piwa na czas w dwóch kategoriach – styl dowolny, czyli dozwolona każda technika opróżniania puszki oraz styl klasyczny czyli kulturalne opróżnianie kufla z logiem xt660.

Podczas biesiadowania ogłoszone zostaną wyniki przeprowadzonych konkurencji, wręczone zostaną nagrody i inne upominki.

Niestety, z racji że wszystko co dobre szybko się kończy, w niedzielę po śniadaniu rozpocznie się przygotowywanie motocykli w podróż powrotną. Będziemy się żegnać z wyrażaniem nadziei na rychłe, jesienne – dwunaste już spotkanie miłośników Yamahy XT660.

Chętnych, którzy chcieliby zadać pytanie użytkownikom xt’ków, przejechać się na motocyklu oraz poczuć atmosferę zlotu – serdecznie zapraszamy do Zatora!

Więcej o motocyklach Yamaha