Wystawa Warsaw Motorcycle Show 2020 jednak zupełnie odwołana. W planie edycja 2021 - Motogen.pl

Zgodnie z sytuacją rynku polskiego, europejskiego i światowego, warszawska wystawa Warsaw Motorcycle Show 2020 została finalnie odwołana i nie ma się co złościć. Czekamy na edycję 2021 w marcu!

Na początku roku świat nawiedziła pandemia koronawirusa… Jednym z negatywnych skutków było odwołanie marcowej, warszawskiej wystawy motocyklowej Warsaw Motorcycle Show 2020. Pierwszą decyzją było przeniesienie wystawy na czerwiec 2020. Jednak gdy pandemia zaczęła się poważnie przedłużać, w kwietniu organizator zmienił termin organizacji na sierpień 2020. O wszystkim Was informowaliśmy.

Teraz pandemia powoli odpuszcza, ale normy i standardy życia codziennego uległy zmianie. W drugiej połowie czerwca świat obiegły dwie poważne informacje. Zupełnie odwołano (bez przenoszenia terminu) dwie największe, europejskie wystawy motocyklowe, które miały odbyć się w październiku i listopadzie: Intermot 2020 oraz Eicma 2020.

Teraz dowiadujemy się, że tegoroczne warszawskie Warsaw Motorcycle Show 2020 także zostaje zupełnie odwołane.

Najbliższa edycja to więc Warsaw Motorcycle Show 2021 ustalona na termin 5-7 marca 2021.

Czy należy się złościć?

Nie, nie należy. Niestety w internecie jest sporo negatywnych komentarzy na temat odwołania sierpniowych targów, ale my się z nimi nie zgadzamy. Na wszystko warto spojrzeć nie tylko przez pryzmat emocji.

Udział w wystawie to dla każdego importera i wystawcy spory wydatek. W obliczu trudnej sytuacji biznesowej po pandemii, udział w wystawie nie jest priorytetowym zaangażowaniem.

Warto też zastanowić się, co marki miałyby prezentować w sierpniu? Kilka nowości, które już każdy motocyklista będzie znał od kilku miesięcy? Tym bardziej, że nowych modeli na 2021 jeszcze w sierpniu nie będzie.

Pandemia negatywnie wpłynęła także na terminy produkcji i dostaw wszelkich towarów: od motocykli, przez kaski, a na rękawicach kończąc. Asortyment mógłby być więc znacznie ograniczony.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze argument potężnego skupiska ludzi – w jednej hali pojawią się tysiące osób z różnych środowisk i miejsc Polski. To z pewnością nie jest korzystna sytuacja dla ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa.

Odwołanie warszawskiej wystawy nie jest więc działaniem na szkodę zwykłego motocyklisty, ale odpowiedzią na warunki i wymagania rynku. Jeżeli trudna, ale podobna decyzja o odwołaniu została także podjęta w przypadku targów EICMA oraz INTERMOT, to czy polska decyzja rzeczywiście jest nietrafiona?

#BędzieDobrze

Wierzymy, że odwołanie edycji z sierpnia 2020 sprawi, że kolejne Warsaw Motorcycle Show 2021 będzie jeszcze lepsze. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy sytuacja pandemiczna się unormuje, a wystawę WMS2021 w terminie 5-7 marca 2021 uda się zorganizować bez przeszkód.

Skoro Eicmy i Intermotu fizycznie nie będzie, to wszystkie premiery odbędą się w trybie online. Jeżeli więc wszystko pójdzie dobrze, to istnieje spora szansa, że polscy motocykliści w marcu 2021 jako jedni z pierwszych na świecie zobaczą na żywo nowe motocykle, ciuchy i akcesoria zaplanowane na sezon 2021. Jest więc na co czekać!

P.S.: Organizator zapewnia, że wszystkie zakupione dotychczas bilety, czy bilety zdobyte w konkursie (tak jak w konkursie z Motogen.pl) oraz wszelkie inne szczegóły zostaną płynnie przeniesione na edycję 2021.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany