Wielkie otwarcie Warszawskiej Giełdy Motocyklowej - Motogen.pl

W programie wydarzenia m.in. pokazy stunt, szkolenia z pierwszej pomocy, konsultacje specjalisty z Kodeksu Ruchu Drogowego, jazda w alkogoglach, liczne konkursy, gry i zabawy.
 

„Celem imprezy jest nie tylko skupienie w jednym miejscu miłośników motocykli, lecz również promowanie bezpieczeństwa motocyklistów na polskich drogach. Na terenie giełdy będą odbywały się m.in. warsztaty z zakresu pierwszej pomocy motocyklistom i zapobiegania kolizjom oraz konsultacje z zakresu przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.” – twierdzi Jarosław Urbaniak – organizator giełdy.

Na giełdzie pojawią się wystawcy oferujący sprzedaż motocykli, skuterów, quadów, części oraz akcesoriów. Ponadto goście będą mogli skorzystać z bardzo wielu atrakcji, począwszy od oglądania pokazów stunt i jazdy freestylowej w bezpiecznych warunkach, przez próbę jazdy w „alkogoglach” – okularach symulujących niebezpieczeństwo jazdy pod wpływem alkoholu, po wystawę zabytkowych maszyn oraz warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przewidziano również liczne konkursy, gry i zabawy – również dla najmłodszych. Podczas giełdy otwarty będzie ogródek gastronomiczny, gdzie goście będą mogli zaspokoić apetyt i uzupełnić pragnienie chłodnymi napojami.
 

„Na otwarcie Warszawskiej Giełdy Motocyklowej zapraszamy wszystkich chcących spędzić czas w atmosferze rodzinnego motocyklowego pikniku. Zapraszamy motocyklistów, młodzież i rodziny z dziećmi. Zależy nam na tym, aby to właśnie goście tworzyli atmosferę i klimat giełdy – nie tylko pierwszej, ale również kolejnych. Liczymy, że wydarzenie wpisze się jako stały element uatrakcyjniający spędzanie czasu wolnego podczas lata w Warszawie”

– dodaje Jarosław Urbaniak.

Kolejne imprezy będą odbywały się cyklicznie w soboty od maja do października, a co miesiąc wydarzenie będzie obfitowało w większą ilość atrakcji. Więcej informacji dotyczących wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej www.wgm.waw.pl.

Harmonogram imprezy:
08:00 –  Otwarcie Giełdy
10:00 –  Pierwsze „palenie gumy“
10:30 –  Jazda zręcznościowa Quadem                
11:00 –  Pokaz Stunt  (Ernest Komorowski & Kamil Gryzio)
11.20 –  Konkurs wolnej jazdy na motocyklu
11.40 –  Pokaz ratownictwa medycznego („ wypadek motocyklisty” )
12.00 –  Stunt show / palenie gumy  ( Ernest Komorowski & Kamil Gryzio  )
12.30 –  Wyścigi w nartach (do wygrania vouchery na F1K)
12.50 –  Pokaz ratownictwa medycznego
13.30 –  Stunt show (Gryzio team)
14.00 –  Jazda w alkogoglach
14.30 –  Konkurs strongmanów (z kuflem w dłoni ), przeciąganie liny
15.00 –  Extra pokaz freestylowej jazdy motocyklem (Gryzio team)
15.30 –  Strzelanie z opon
16.00 – Wyścig z kubeczkami wody
17.00 – Zakończenie imprezy