[WIDEO] Film dokumentalny o pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklu - Motogen.pl

The Recidivist (Recydywista, kliknij i przeczytaj więcej), bo tak się nazywa maszyna, to customowy motocykl inspirowany tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta cielącą skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale wykonano najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów, co czyni z The Recidivist  pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcja maszyny trwała 5 miesięcy, a samo tatuowanie zajęło 250 godzin.

Film pokazuje i wyjaśnia proces konstrukcji motocykla, poczynając od pomysłu, przez wykonywanie tatuaży i wszystkich funkcjonalnych elementów konstrukcji wyrażających nazwę maszyny, aż po jej premierę na London Tattoo Convention, najbardziej prestiżowym konwencie tatuaży na świecie.

O wyjątkowej maszynie z Polski pisała prasa z całego świata, od Kolumbii, Brazylii i USA poprzez Anglię, Niemcy i Zjednoczone Emiraty Arabskie, aż po Australię, Indie, Tajwan oraz Wietnam. Obecność w prasie składa się z setek artykułów internetowych, a także obecności w 27 magazynach drukowanych, w tym na 10 okładkach.

Od czasu premiery The Recidivist otrzymał 8 nagród, w tym nagrodę “Best Paint” na największych targach motocykli customowych na świecie i 2 nagrody – “Best Custom” oraz Nagrodę Publiczności na największym zlocie motocyklowym w Europie. Pełną listę nagród prezentujemy poniżej:

Best paint/airbrush na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)

1. miejsce w kategorii 'Best Painting’ podczas Mistrzostw Motocykli Customowych (03.2015, Wrocław)

Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)

Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań):
– 1. miejsce w kategorii 'Best Paint’
– 3. miejsce w kategorii 'Free Style’
– Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe

Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):
– 1 miejsce w kategoii 'Custom’
– Nagroda Publiczności – 'People’s Choice Award’