Skradziono motocykle Yamaha YZF-R1 Janusza Oskaldowicza! - Motogen.pl

Nieznani sprawcy ukradli w Łodzi cały osprzęt wyścigowy zawodnika motocyklowych Mistrzostw Polski klasy Superbike Janusza Oskaldowicza.

W okradzionym busie znajdowały się dwa motocykle marki Yamaha YZF-R1 w pełnej specyfikacji wyścigowej, zapasowe owiewki i części, kilkanaście kompletów opon Pirelli i Dunlop oraz kół (wszystkie w przeznaczonym tylko do wyścigów rozmiarze 16,5 cala), zestaw hamulcowy Brembo, dwa kombinezony i cały gama narzędzi. Jak widać na zdjęciach, motocykle i kombinezony pomalowane były w specjalne, biało-czerwone, barwy z logami m.in. Fiat, Yamaha, Wólczanka, Sharp, Mann Filter.

Firma Yamaha Motor Polska wyznaczyła wysoką nagrodę za pomoc w odnalezieniu sprawców napadu lub motocykli i sprzętu należącego do Janusza Oskaldowicza. Każdy, kto może mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 0 508 283 008.

O kontakt proszone są także osoby, które być może natknęły się w ostatnich dniach na oferty sprzedaży motocykli, części (np. zawieszenie marki Ohlins) bądź akcesoriów – być może w bardzo okazyjnych cenach – pochodzących z nieznanego źródła.

Choć pozostał z gołymi rękoma, Janusz Oskaldowicz i tak, dzięki pomocy wielu życzliwych osób ze światka wyścigowego, zamierza w najbliższy weekend wystartować w czwartej rundzie WMMP klasy Superbike na torze w Poznaniu.

Janusz Oskaldowicz:
„Brak mi słów aby opisać to co się stało. Jestem załamany, ale gdy tylko dowiedziałem się o kradzieży postanowiłem, że i tak wystartuje w kolejnych zawodach, nawet gdybym miał jechać rowerem! Ten zresztą też zniknął z okradzionego busa. Na szczęście dzięki pomocy wielu moich przyjaciół i życzliwych osób uda się wziąć udział w 4 rundzie WMMP i zrobię wszystko aby w najbliższy weekend nie zawieść moich kibiców i sponsorów. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie Piskorz z Yamaha Motor Polska oraz wszystkim tym, którzy byli dla mnie tak bardzo pomocni w ostatnich dniach. Mam nadzieję, że uda się odnaleźć skradziony sprzęt a sprawców ukarać. Każdy, kto jest w stanie udzielić jakichkolwiek pomocnych informacji może liczyć na wysoką nagrodę.”
 

Więcej o motocyklach Yamaha