Podwójne podium Sebastiana Zielińskiego w klasie Supersport - Motogen.pl

Zawodnik z Ostrowa Wielkopolskiego planował w tym sezonie starty w klasie Superstock 600, ale zbyt mała liczba chętnych zmusiła go do startu w klasie Supersport. Sebastian jest jednak do tego doskonale przygotowany, ponieważ posiada po jednym motocyklu przystosowanym do każdej z klas. Już kwalifikacje były udane dla Zielińskiego. W obu sesjach Ostrowianin zajął pierwsze miejsce, a warto dodać, że w sobotę jechał na motocyklu w specyfikacji Superstock.

W tym sezonie jego głównym rywalem jest zespołowy kolega – Marek Szkopek, który nie zamierza ułatwiać Sebastianowi drogi po tytuł Mistrza Polski. W obu wyścigach Sebastian i Marek odstawili resztę stawki i rozpoczęli samotną walkę o pierwsze miejsce na podium. W sobotnich zmaganiach Sebastian objął prowadzenie w drugiej połowie wyścigu, ale niespodziewany manewr Marka na ostatnim zakręcie przed prostą startową sprawił, że ukończył go na drugim miejscu. W niedzielę już od samego początku prowadził Sebastian i Marek miał problemy z wyprzedzeniem go. Tym razem Zieliński nie dał się złapać na sztuczkę z wyprzedzaniem w ostatnim zakręcie i wpadł na linię mety tuż przed Markiem.

Pierwsza runda WMMP to doskonały dowód na to, że Sebastian odrobił lekcje biorąc udział w przedsezonowych testach i przygotowując się kondycyjnie oraz technicznie. Wyeliminowanie problemów na etapie treningów przed pierwszą rundą pozwoliło mu pewnie sięgnąć po zwycięstwo.