Pobije rekord prędkości w celach charytatywnych - Motogen.pl

Brytyjski przedsiębiorca, Ron G Holland, postanowił pobić rekord prędkości w jeździe motocyklem i zarobić na tym miliard dolarów rocznie na cele charytatywne.

By pobić rekord wynoszący teraz 579 km/h, Holland stworzył imponujący motocykl – posiadający 1013 KM, dziewięciometrowy jednoślad w kształcie cygara, napędzany jest nitrometanem – specjalną mieszanką paliwa używaną w samochodach wyścigowych. Ron chciałby pojechać nim z prędkością 644 km/h!

Plan Hollanda, nazwany The Billion Dollar Biker, ma na celu zapewnienie mu zarobienia miliarda dolarów rocznie, który chciałby przeznaczyć na cele charytatywne. Ron wydał właśnie książkę, w której zachęca czytelników do przyłączenia się do realizacji planu tak, by osiągnąć zamierzoną kwotę co roku. Chciałby m.in. by ogólnoświatowe portale, takie jak eBay czy Amazon oferowały swoim użytkownikom możliwość przeznaczenia 1$ z każdej transakcji na cele charytatywne.

Ron, który przez 40 lat życia ścigał się na motocyklach, podkreśla, że gdyby nie wsparcie jego żony, nigdy nie udałoby mu się osiągnąć tego, co ma. Teraz jego lepsza połowa także wspiera go w realizacji pomysłu, by rekord prędkości padł w Bonneville w 2010 roku. Na razie jednak sam szuka sponsora, który zapewni kwotę miliona dolarów, potrzebną do ukończenia projektu.

Szczytny cel. Motocykl też niczego sobie.

Źródło: Visordown