Pierwszy klient odebrał motocykl Honda RC213V-S - Motogen.pl

Dumnym właścicielem RC213V-S motocykla, który jest bliższy maszynom wyczynowym używanym w trakcie w MotoGP, niż którykolwiek pojazd produkowany wcześniej i posiadający homologację drogową, jest pan John Brown – właściciel motocyklowego salonu dealerskiego Hondy w Manchesterze. John Brown jest także zapalonym kolekcjonerem motocykli Hondy. W jego kolekcji, tuż obok właśnie nabytego RC213V-S, znajdują się już całkowicie nowe: RC30, VTR1000 SP1 and SP2, CBR900RR Fireblade and VF1000F.

Brown następująco skomentował fakt, że jest pierwszym na świecie klientem, który wszedł w posiadanie RC213V-S: „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym projekcie, to pomyślałem sobie – kiedy już je wyprodukują, to muszę mieć jedną z nich! To jest naprawdę niesamowite uczucie posiadad na własność kawałek historii wyścigów HRC. Kiedy tylko motocykl pojawił się w sprzedaży, zarejestrowałem się na stronie internetowej i wyraziłem w ten sposób swoją chęć zakupu. A dzień w którym otrzymałem telefon z Hondy informujący mnie, o tym, że moje zamówienie zostało przyjęte, był dla mnie szczególny. Dołączyłem do rodzinnego biznesu już jako 17-latek i od tego czasu byłem dealerem Hondy. Mój salon jest jednym z trzech najlepszych w całej Wielkiej Brytanii i utrzymuje się na tej pozycji od wielu lat. Tak więc zakupiony przeze mnie motocykl będzie świetnie pasował do mojej dotychczasowej kolekcji. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom z Hondy za pomoc w spełnieniu tego marzenia.”

Tetsuo Suzuki, Dział Operacyjny, Motocykle Honda: „To fantastyczne zobaczyć, jak pierwszy na świecie egzemplarz RC213V-S jest przekazywany klientowi, szczególnie takiemu jak John, który jest pasjonatem Hondy.

W całym procesie projektowania, staraliśmy się sprawić, żeby RC213V-S był motocyklem możliwie najbardziej podobnym do maszyn używanych w MotoGP, dlatego klient ma poczucie, że może przejechać się prawie jak na RC213V. Sprzedaż i zainteresowanie tymi maszynami były bardzo duże- niektórzy z klientów chcą je mieć w swojej kolekcji, inni zaś zdecydowani są na jeżdżenie na nich.”

 

Więcej o motocyklach Honda