Nowy koncepcyjny motocykl Aprilia Easyrider - Motogen.pl

Nowy koncepcyjny motocykl powstał we współpracy włoskiego projektanta Roberto Vernile z Aprilią.

Choć pomysł powstał podobno już dwa lata temu, dopiero teraz zdecydowano się na pokazanie jego ostatecznej wersji. Motocykl docelowo przeznaczony jest do masowej produkcji i choć czerpie z wyjątkowego stylu Aprilii, ma przede wszystkim, zdaniem twórców, umożliwiać personalizację. Bazą dla Easyridera jest Aprilia Shiver i jej silnik o pojemności 1200 ccm. Koncept otrzymał w pełni regulowane zawieszenie z przesuwaną kanapą, kierownicą i podnóżkami, co pozwala kierowcy dostosować motocykl do indywidualnych potrzeb w szerszym niż dotychczas spektrum. Rama kratownicowa składa się z kilku elementów, które połączone są modułowo, co zwiększa elastyczność.

 

Pasażer otrzymuje do swojej dyspozycji składane podnóżki oraz kanapę wykonaną z materiału o nazwie Technogel. Dostosowuje się ona do kanapy kierowcy w trakcie regulacji. Dodatkowa pokrywa na zbiorniku paliwa jest zintegrowana z ramą, a elementy regulowane pozwalają na dostosowanie całości do potrzeb przestrzeni, gdy motocyklista zabiera drugi kask, GPS albo nawet chce zastosować większy airbox. Ponadto można do niej dopasować bezpieczny uchwyt, z którego będzie korzystać pasażer. Nowoczesny system hamulcowy koncepcyjnej Aprilii pozwala używać trzech różnych typów klocków hamulcowych, które można wymieć bez używania narzędzi. Model Easyrider wyposażony zostanie także w system kontroli trakcji z multimapowaniem i ride-by-wire. Przednią szybę jednośladu wykonano z pleksiglasu i można wyregulować jej wysokość i kąt nachylenia lub wymontować ją i zastąpić mniejszą owiewką przeznaczoną do jazdy sportowej. Maszyna może być dostępna aż w pięciu wersjach kolorystycznych, jednak nie ma na razie żadnych informacji, które mogłyby potwierdzić kiedy trafi ona do produkcji.

Więcej informacji na temat koncepcyjnego Easyridera znajdziecie na jego profilu na Facebooku. Czy sam projekt jednak nie przypomina Wam kilku motocykli, które całkiem niedawno pojawiły się na rynku? Jesteśmy ciekawi Waszych skojarzeń.