Informacje dotyczące nowej generacji Suzuki Hayabusy podał japoński magazyn Young Machine. Dziennikarze opublikowali fragmenty zgłoszenia patentowego Suzuki. Znalazły się tam szkice kilku rozwiązań, które mogłyby znaleźć się w nowym modelu.

Pierwszym z nich jest lekka rama, bardzo zbliżona do tej zastosowanej w GSX-R 1000. Może to oznaczać, że nowa Hayabusa będzie znacznie lżejsza od swojej poprzedniczki. Inną nowością mogłoby być aktywne zawieszenie z regulacją wysokości – taki szkic również był załączony do zgłoszenia patentowego. Co ciekawe – dokładnie takie rozwiązanie na ubiegłorocznych targach EICMA pokazała firma Showa.

Jak twierdzą dziennikarze Young Machine, nowa generacja Hayabusy wyposażona będzie w czujnik IMU sterujący układami kontroli trakcji i ABS oraz quickshifter. Pojemność silnika nowego GSX-R 1300 wyniesie prawdopodobnie 1340 cm3.

Więcej w Nowości rynkowe
Kawasaki Mach III Replica – kolejny klasyk w stajni Akashi?

Japoński magazyn “Young Machine” donosi o planach Kawasaki, dotyczących wprowadzenia na rynek kolejnego klasycznego nakeda. Motocykl, będący hołdem dla słynnego...

Zamknij