NNW 200 2015: Dominacja BMW Motorrad, Seeley równa do Dunlopa - Motogen.pl

Alastair Seeley wygrał aż trzy wyścigi i tym samym ma na swoim koncie 15 zwycięstw w North West 200. Dzięki temu zrównał się z Robertem Dunlopem, a to przecież nie koniec jego kariery. Seeley wygrał oba wyścigi Supersport i pierwszy wyścig klasy Superbike. W klasie Superstock najszybszy był Lee Johnston, który również startuje na motocyklu BMW.

Michael Dunlop, który w tym roku startuje na motocyklu Yamaha YZF-R1 w wyścigu Superbike był poza pierwszą piątką, w wyścigu Superstock znalazł się na czwartym miejscu. W klasie Supersport poszło mu znacznie lepiej i dotarł do mety drugi pomiędzy zawodnikami Tyco.

Bardzo dobrą formę zaprezentował Ian Hutchinson, który w tym roku kontynuuje starty na Kawasaki ZX-10R. Hutchinson ukończył wyścig Superbike na drugim miejscu, a Superstock – na trzecim. John McGuinness zaliczył w ten weekend słaby występ – jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce w wyścigu Superbike. Również ulubieniec puliczności – Guy Martin ani razu nie zbliżył się do podium.

Wyścigi North West 200 mają zupełnie inną formułę niż Isle of Man Tourist Trophy, ale pokazują, że w tym roku będą się liczyć BMW Motorrad, Yamaha i Kawasaki. Liczymy, że na Wyspie Man Michael Dunlop będzie bardziej konkurencyjny i przyciśnie zawodników BMW do muru i wszyscy sprawią, że tegoroczna edycja Tourist Trophy będzie wyśmienitym widowiskiem.