Najszybszy wyścig drogowy świata odwołany na 2024 z powodu... polisy - Motogen.pl

Zbyt wysoka stawka ubezpieczenia, które jest niezbędne do organizacji takiego wyścigu, jest niemożliwa do pokrycia przez organizatora.

Za najszybszy wyścig drogowy na świecie uznaje się Ulster GP. Rozgrywa się na Dundroad Road w Irlandii Północnej. Jedno okrążenie ma 11,9 km długości, a rekord wykręcił Peter Hickman w roku 2019 na BMW S 1000 RR w wyścigu klasy Superbike – średnia prędkość okrążenia wyniosła szalone 219,54 km/h.

Pierwszy wyścig Ulster GP odbył się w 1922 roku. W ostatnim czasie, głównie w okresie COVID-19, wyścig miały problem organizacyjny. Ale teraz, w roku 2024, sprawa jest jasna. Organizator (Dundrod and District Motorcycle Club) poinformował, że wyścig musi zostać odwołany na 2024 rok. Powodem jest zbyt wysoka stawka ubezpieczenia. Jak czytamy w oświadczeniu na FB:

„Dundrod and District Motorcycle Club musi z żalem ogłosić, że Ulster Grand Prix nie odbędzie się w 2024 roku.

Pomimo niedawnych pozytywnych negocjacji z interesariuszami wydarzenia, klubowi nie pozostało nic innego, jak podjąć trudną decyzję, biorąc pod uwagę ciągłe problemy z ubezpieczeniem sportów motocyklowych i brak wystarczającej ilości czasu na znalezienie rozwiązania tych wyzwań.

DDMC pozostaje zaangażowane w ożywienie Ulster Grand Prix i będzie nadal pracować nad osiągnięciem tego celu.”

W poprzednim roku 2023 dokładnie identyczny problem dotyczył wyścigu drogowego North West 200. Wtedy udało się wynegocjować trochę mniej niekorzystną polisę ubezpieczeniową, a dodatkowo nadeszło wparcie finansowe od pewnego biznesmena. Rok temu wyścig jednak się odbył i na sezon 2024 także pozostaje aktywny.

Na obecną chwilę, jeden z legendarnych wyścigów drogowych znika z kalendarza. Trzymamy kciuki, aby UlsterGP powróciło!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany