Najlepsze targi motoryzacyjne w Europie, czyli musisz tam być - Motogen.pl

Targi motoryzacyjne są organizowane na całym świecie. Nie wszystkie jednak mają jednakowy prestiż. Wiele z najpopularniejszych imprez tego typu mieści się w Europie. Niektóre są obowiązkowym miejscem do odwiedzenia, jeśli chcesz poznać nowinki z branży. Jednak wyjazd na taką imprezę to nie tylko bilet lotniczy czy hotel, ale też bilet wstępu i inne koszty, które należy ponieść w euro. Jak przygotować się do wyjazdu na targi i na które wydarzenia w ogóle warto pojechać?

Targi motoryzacyjne w Europie

Europa jest domem dla wielu silnych koncernów motoryzacyjnych. Nie dziwi więc, że na Starym Kontynencie odbywają się bardzo znane targi motoryzacyjne, na których warto się pojawić, jeśli jest się fanem motoryzacji.

Frankfurt Motor Show, obecnie IAA Mobility

Ta impreza często jest nazywana IAA, czyli Internationale Automobil-Ausstellung. Przez kilkadziesiąt lat była organizowana we Frankfurcie nad Menem, ale ostatnio targi miały miejsce w Monachium. Co ważne, wspomniana impreza organizowana jest co dwa lata (na przemian z Paris Motor Show). Ostatni raz IAA trwała między 5 a 10 września 2023 roku. Oznacza to, że na następną taką imprezę trzeba będzie poczekać do 2025 roku. Impreza jest płatna. Jednodniowy bilet wstępu kosztował w 2023 roku od 149€ do 220€

Obecnie Frankfurt Motor Show to nie tylko miejsce spotkania producentów samochodów oraz części samochodowych. W 2023 roku na targach swoje rozwiązania prezentowali także dostawcy rozwiązań cyfrowych dla samochodów czy… producenci rowerów.

Paris Motor Show

Oryginalna nazwa tego show to Mondial de l’Automobile. Początki tej imprezy sięgają jeszcze XIX wieku. Pierwszy raz została zorganizowana w 1898 roku. Mimo upływu ponad stu lat Paris Motor Show nadal pozostało jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku motoryzacyjnym w roku. Sama impreza jest organizowana co dwa lata na jesieni. Najbliższy targ motoryzacyjny w Paryżu będzie miał miejsce w 2024 roku. Ceny biletów w 2022 roku były niskie. Dla dorosłych wynosiły 30€ za dzień.

Milan Monza Motor Show

W Mediolanie wystawa ma najmniejszą historię. Powstała w 2021 roku i jest organizowana co roku. Mimo tego, że ten targ motoryzacyjny nie ma długiej tradycji, to potrafi przyciągnąć naprawdę znanych producentów samochodów. Wśród marek wystawiających swoje produkty są Ferrari, Maserati czy McLaren. Jeśli interesują Cię właśnie te marki, to nie może Ciebie zabraknąć w Mediolanie.

Co wziąć pod uwagę, oprócz kursu euro, organizując wyjazd na europejskie targi motoryzacyjne?

Wyjazd na targi motoryzacji to nie tylko konieczność nabycia wejściówek. Warto także wcześniej zorganizować sobie logistykę. Chodzi głównie o zakup biletu lotniczego oraz zarezerwowanie noclegu. Im mniej czasu zostanie do rozpoczęcia targów, tym trudniej będzie znaleźć hotel w dobrej lokalizacji w przystępnej cenie. Dlatego warto robić to z wyprzedzeniem.

Trzeba także pomyśleć o wcześniejszym zakupie euro. Nie zawsze warto czekać do ostatniej chwili z zakupem dewiz. Cena euro w ciągu kilku miesięcy może się znacznie wahać. Dlatego nie warto wymieniać PLN na EUR kiedy aktualny kurs euro jest wysoki. Pomyśl o rozłożeniu zakupu euro na raty. Wtedy jest szansa, że wymienisz euro korzystniej niż podczas jednej transakcji w mało sprzyjających dla złotego okolicznościach.

Warto zatem śledzić kurs euro, np. tutaj: https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Monitoring notowań euro pozwoli wykorzystać korzystny moment na wymianę.

Gdzie wymienić środki na wyjazd, żeby się opłacało?

W dzisiejszych czasach nie trzeba chodzić do kantoru albo do banku, aby wymienić walutę. Wystarczy znaleźć zaufany serwis wymiany walut online, który oferuje korzystne przewalutowania. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na wymianie pieniądze i czas. InternetowyKantor.pl https://internetowykantor.pl/land/euro/ oferuje bezpieczną, szybką i intuicyjną wymianę walut, co potwierdzają opinie klientów. Ponadto korzystne warunki wymiany i szereg dodatkowych usług sprawia, że wymiana PLN na EUR i nie tylko jest naprawdę wygodna. Wymienione środki można przelać na swoje konto walutowe lub bezpośrednio na konto osoby trzeciej lub firmy, np. w celu opłacenia noclegu. Pozostaje wtedy już tylko cieszyć się z wyjazdu na wymarzone motor show.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany