Salon motocykli Honda zamienił się w lokalne centrum szczepień przeciwko COVID-19 - Motogen.pl

W czasie lockdownu właściciele salonu motocyklowego robili remont… Wtedy przyszedł pomysł, aby powierzchnię przeznaczyć na punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Salon motocyklowy Crewe Honda Centre funkcjonuje w angielskim Cheshire już od 1920 roku – od początku pozostaje biznesem rodzinnym. Właściciele, już czwarte pokolenie rodziny Morris, aktywnie angażują się w sprawy lokalnej społeczności. A czasy nie są łatwe…

Z okazji lockdownu w Wielkiej Brytanii spowodowanego pandemią, właściciele salonu Crewe Honda zaczęli remont swojej placówki. Zauważył to ich przyjaciel, właściciel apteki West Street Pharmacy po drugiej stronie ulicy. Zasugerował, że skoro mają sporo aktualnie niewykorzystywanej powierzchni, to może zrobią tam lokalne centrum szczepień przeciwko COVID-19?

Od słowa do słowa, niedługo później u Morrisów pojawił się ktoś z brytyjskiej służby zdrowia (National Health Service) z pytaniem, czy NHS może wynająć część salonu, aby przeznaczyć ją na punkt szczepień… Morrisowie natychmiast odmówili. Niezbędną powierzchnię swojego salonu przekazali nieodpłatnie, na tak długi czas, jak będzie to potrzebne.

„Mam nadzieję, że ten mały gest pomoże lokalnej społeczności w walce z pandemią” – napisał Roger Morris, szef salonu Crewe Honda Centre.

Tak wygląda punkt szczepień w salonie motocyklowym:

Gdy lockdown już się zakończy, motocykle Hondy podziwiać będzie można tylko po jednej po stronie salonu. Tymczasem centrum szczepień w salonie Crewe Honda Centre ruszyło w sobotę 23 stycznia i już pierwszego dnia przeprowadzono tam ponad 200 szczepień. We wszystkim pomaga wspomniany właściciel apteki. Celem jest osiągnięcie 2000 szczepień tygodniowo tylko w tym punkcie. Postępy możecie śledzić na facebooku Crewe Honda Centre.

Jak widać nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny! A jak tam dostępność szczepionek w polskich przychodniach?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany