MV Agusta oraz Lewis Hamilton prezentują F4 LH44 - Motogen.pl

Motocykl bazuje na 205 konnej F4 RC – na potrzeby wersji LH44 dostała tytanowy tłumik i nową jednostkę sterującą, podnoszącą moc do 212KM.

Jednoślad został pomalowany specjalnie dobranym czerwonym candy red który połączono z czarnymi dodatkami. Pojazd przyozdobiono autografem i logami Lewisa Hamiltona. Na prośbę MV Agusty, Ohlins dostarczył elementy zawieszeń w kolorze czarnym, zamiast tradycyjnego, złotego co świetnie komponuje się z polakierowanym w tym samym kolorze silnikiem.

F4LH44 ma ponadto owiewki wykonane z carbonu, zmieniony wlew paliwa, kute felgi, a opony, Pirelli Supercorsa SPs dostarczono z czerwonymi paskami i logiem LH44. Siedzenie jest mieszanką skóry i alcantary.

Lewis Hamilton:

Jestem podekscytowany kontynuacją współpracy z MV Agusta. Kocham pracę z Giovanim i facetami z firmy, ich pasją do inżynierii i dbałością o szczegóły. Budują oszałamiające, oryginalne motocykle. Moje projekty z MV to doskonały sposób żeby połączyć moją miłość do jazdy motocyklem z zainteresowaniem kreatywnym procesem projektowania co szczególnie widać w przypadku LH44. Miałem okazję pojeździć nim kilka tygodni temu na torze we Włoszech i jestem zachwycony. Łączy dwa światy – pojazd wyścigowy na drogę. Planowana produkcja to zaledwie 44 sztuki, mam nadzieję, że nabywcy będą zadowoleni przynajmniej tak samo, jak ja i pokochają ten motocykl„.

We wrześniu zabezpieczono przyszłość marki MV Agusta – Giovani Castiglioni odzyskał kontrolę nad tą legendarną, włoską marką!!!

Więcej o motocyklach MV Agusta