Motor Show Poznań 2015: Największa impreza motoryzacyjna w Polsce! - Motogen.pl

W  tym roku Motor Show zajmie prawie cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a to oznacza tylko jedno – powrót do starych dobrych czasów. W tym roku na zwiedzających czeka wiele ciekawych motocykli i samochodów. Będą polskie premiery, będą nowości, które już zadomowiły się na naszym rynku, będą również pokazy w wykonaniu gości specjalnych oraz konkursy, w których można wygrać między innymi motocykle.

Motocykle
Skoro jesteśmy przy jednośladach, to zajmą one pawilony 7, 7A, 8 i 8A. Największą niespodzianką jest pojawienie się Kawasaki, którego importer przez lata nie pokazywał się na imprezach targowych. Jeśli wierzyć plotkom – Kawasaki może pokazać między innymi model Ninja H2R. Duże stoisko szykuje również Suzuki, które oprócz motocykli przedstawi ofertę marine, a duża łódź pomalowana w płomienie i wyposażona w silnik tego producenta z pewnością będzie jedną z głównych atrakcji stoiska. Inter Motors przywiezie ze sobą pełen wachlarz marek – Ducati, Triumph, Ducati Scrambler oraz Vespa i Piaggio, które niedawno dołączyły do oferty firmy. Swoje motocykle zaprezentują również Harley-Davidson, BMW Motorrad, Victory, Indian, Yamaha, Romet, Junak, KTM, Aprilia i MV Agusta. Do Polski powraca również Erik Buell pod marką Erik Buell Racing.

Nie należy również zapominać o akcesoriach. Swoją ofertę zaprezentują między innymi Larsson, Parts Europe, Inter Motors, Touratech i Modeka. Dzięki temu będziecie mogli przygotować siebie i motocykl do sezonu.

Na targach Motor Show po raz kolejny będą walczyć budowniczy customów w ramach Custom Festival. Na widzów czekają również pokazy kaskaderskie Globe of Death, a także stunterzy, a wśród nich będzie Ewa Pieniakowska. W sobotę na stoisku Speed Ladies będziecie mogli spotkać się z Anią Jackowską.

Samochody
Motocykle motocyklami, ale nie bądźmy ignorantami – Motor Show to również święto dla miłośników czterech kółek. Na targach zostanie pokazana w pełni funkcjonalna, testowa wersja polskiego super samochodu – Arrinera Hussarya. Aston Martin zaprezentuje model V12 Vantage S, który już na sam widok powoduje przyspieszone bicie serca. Po raz pierwszy w historii polskich imprez targowych pojawi się McLaren z modelami 650S i 650S Spider. Legendarne Porsche pokaże modele 911 Targa 4 GTS, Cayenne GTS i Cayman GT4. W pawilonie samochodowym na fanów „obozów” BMW i Mercedesa czekają również „eMki” i AMG. Oczywiście marek samochodowych będzie znacznie więcej, ale wymieniliśmy te najbardziej ekscytujące. W ramach współpracy z marką Abarth nowa Yamaha R1 pojawi się również na stoisku marek Fiat i Abarth, a także przedstawi w pawilonie samochodowym swoją ofertę motocykli dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B.

MOTOGEN na Motor Show!
Tradycyjnie na Motor Show nie może zabraknąć redakcji portalu MOTOGEN. W tym roku mamy dla Was między innymi konkurs, który jest przeznaczony również dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B. Nagroda to motocykl z silnikiem o pojemności 125cm3 – SYM Crox 125. Będziecie mogli również spotkać się z nami i oczywiście pogadać o motocyklach.

Targi Motor Show rozpoczynają się w czwartek od Press Day. Od piątku do niedzieli impreza będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających w godzinach od 10 do 18.

Autor: Wojciech Grzesiak