Motocross MP i PP 2016-Majówkowy zawrót głowy czyli motocross w Lidzbarku - Motogen.pl

W ciągu 2 dni zmagań pucharowych i mistrzowskich wzięło udział łącznie 280 zawodników i zawodniczek.

Obecni na zawodach w Lidzbarku dziennikarze i operatorzy kamer różnych stacji ogólnopolskich byli pod wrażeniem urokliwego i naturalnie położonego toru. Sporą nowością szczególnie dla młodszych uczestników wyścigów były wywiady takich stacji jak NC+ czy TVP.info. Po każdym wyścigu najlepsi  zawodnicy wychwytywani byli przez czujnych dziennikarzy do podsumowań danego wyścigu.

 

Podczas motocrossowej „majówki” w Pucharze Polski ścigali się zawodnicy aż 9 klas z czego większość stanęło na „pełnej” maszynie startowej. W Mistrzostwach Polski zainaugurowały sezon klasy MX Kobiet i MX Quad.

W klasie MX Kobiet na maszynie pojawiło się 17 zawodniczek. Najlepszą, jak zresztą przewidywano, była nasza reprezentantka kraju Joanna Miller, która bezapelacyjnie była najszybsza również w pierwszym zakręcie. O drugą pozycję walkę stoczyły Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) , Wiktoria Garbowska( Automobilklub Gorzów) oraz Karolina Liszewska (KM Cross Lublin). Właśnie w tej kolejności zostały sklasyfikowane po pierwszej rundzie zarówno Pucharu jak i Mistrzostw Polski.

 

W klasie MP Quadów zwyciężył Litwin Tomas Zigmantas.

Ciekawą rywalizację można było zaobserwować w klasach licencji B i C. Zawodnicy różnych stref Polski walczyli o Puchar Polski naprawdę ambitnie i ich wyścigi mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

Po sobotnich zmaganiach na torze i dekoracjach zwycięzców klas, w biurze prasowym zaprezentowały się dwa zespoły sponsorskie: KTMSKLEP MX Kowalski Kids Team oraz KTM Warszawa. Zawodnicy i opiekunowie zespołów uczestniczyli w konferencji prasowej, opowiadając o swoich celach w rozpoczynającym się sezonie.

Największe emocje czekały kibiców w niedzielnych wyścigach klas MX Open i MX 2 Junior. Biorąc pod uwagę czasy okrążeni w treningach kwalifikacyjnych, można było przypuszczać , że emocje mogą sięgnąć zenitu. I tak jak w klasie MX2 Junior zdecydowanym liderem był Jakub Barczewski (CAMK Poltarex), tak już w klasie MX Open nic nie było pewne. Oba wyścigi tej klasy były niezwykle ciekawe. W pierwszym z nich Hole Shot’a zdobył Damian Bykowski (PSM Off Road Białystok), który „zainkasował” jako nagrodę gogle marki Scott, ufundowane przez importera na Polskę –firmę JG Sport. Ale na prowadzenie szybko wyszedł Luis Carstens (WKM Więcbork). W pogoń za nim oprócz Damiana Bykowskiego ruszyli oczywiście bracia Kędzierscy (obaj KM Cross Lublin) oraz Mikołaj Kołodziejak (CAMK Poltarex).  Zwycięsko z tej walki wyszedł Karol Kędzierski , który także w drugim wyścigu „pokazał serce” do walki. Podobnie jak w pierwszym wyścigu, po starcie na prowadzenie wyszedł Luis Carstens a za nim Kędzierscy. Jednak obu z braci dopadł pech i spotkała „wysiadka” z motocykla, która dla jednego z nich – Łukasza, okazała się na tyle poważna , że nie mógł on kontynuować wyścigu. Natomiast Karol Kędzierski rozpoczął niezwykły pościg z niemal dwudziestego miejsca, aby ku zdumieniu wszystkich żywo reagujących kibiców, zwyciężyć przed końcem wyścigu. Pomógł mu nieco przy tym pech Luisa Carstens’a , który też nie ustrzegł się błędu podczas swojej , trzeba przyznać , szybkiej jazdy. Ostatecznie w klasie MX Open najwyższe miejsce podium przypadło Karolowi Kędzierskiemu (KM Cross Lublin), na niższym staje Luis  Carstens (WKM Więcbork) a „pudło” z numerem 3 zdobywa Mikołaj Kołodziejak (CAMK Poltarex).

Zawody Pucharu Polski – Orlen MXPP , to także okazja do walki o tytuł Klubowego Zdobywcy Pucharu Polski, który ku uciesze organizatora -Moto Klubu Lidzbark Warmiński  trafia właśnie w jego ręce. Drugim klubem zostaje Człuchowski Auto Moto Klub Poltarex a trzecie miejsce zdobywa GAMK Gdańsk.

  W ocenie wielu zawodników i działaczy zawody w Lidzbarku były szczególne, a to zapewne zawdzięczamy dużej pracy włożonej przez organizatora jak i przez nowych partnerów całego cyklu Orlen MX MP !

Motocrossowe Mistrzostwa Polski i Motocrossowy Puchar Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP

 

Szczegółowe wyniki zawodów: motoresults.pl