Ta impreza, która ma szansę stać się cykliczną, przyciągnęła rzeszę fanów doskonalenia jazdy motocyklem. Jak twierdzi organizator, program imprezy został opracowany z myślą o wszystkich motocyklistach i motocyklistkach chcących w bezpiecznych warunkach zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje im własny motocykl – zatem nie jest to typowy trening sportowy.

W zależności od posiadanego motocykla i umiejętności uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, a w każdej z nich początkowe jazdy odbyły się pod okiem instruktora Janusza Czai (znanego choćby z wielokrotnie opisywanej Shell-Suzuki Moto Szkoły i będącego do dyspozycji uczestników), co znacznie ułatwiło poznanie aktualnej nitki toru (Tor Jastrząb ma szerokie spektrum konfiguracji) oraz wierzchołków zakrętów.

Dzięki lunchowi łatwo było zregenerować siły, a pogoda mimo wielu obaw, stanęła na wysokości zadania. Ponadto organizator przewidział dwie niespodzianki dla uczestników pierwszej edycji: dodatkowy (płatny) trening na pit-bike’ach oraz (darmową) możliwość przetestowania sportowych modeli Kawasaki – co dla wielu uczestników mogło być jedyną okazją do przejażdżki Kawasaki H2R czy najnowszym ZX10R.
Podsumowując – dzień spędzony w siodle podczas Motocyklowych Jazd Swobodnych z pewnością nie będzie dniem straconym – już teraz zapraszamy na kolejne edycje, z których najbliższą przewidziano 21 maja. Koszt uczestnictwa 250zł.

Otwarcie sezonu Jazd Swobodnych na Torze Jastrząb

Jeśli jednak zastanawiacie się, czy Wasz wiek lub motocykl są odpowiednie, oraz czy Tor Jastrząb nie jest zbyt daleko – odpowiemy statystykami: najstarszy uczestnik był w przeddzień sześćdziesiątych urodzin, wśród maszyn wypatrzyliśmy Harleya-Davidsona XR1200, Yamahę XJR, Hondę NC700X, a najdłuższa trasa wiodła aż z Grudziądza.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Autor: Jakub Olkowski

Więcej w Z Kraju
Będziemy jeździć Suzuki SV650, a może i VanVan-em 200

Już w najbliższy czwartek rozpoczynamy coroczny, dwudniowy wyjazd prasowy z Suzuki Motor Poland, podczas którego zapoznamy się z najnowszymi modelami...

Zamknij