Międzynarodowe Mistrzostwa w Skijoering 8 lutego w Karpaczu - Motogen.pl

Sposób rozgrywania zawodów jest gwarantem dobrego widowiska, wielkich emocji a także niezapomnianych przeżyć. W końcu Karpacz jest jedynym tego typu miejscem w Polsce gdzie odbywają się tej rangi zawody, gdzie o najwyższe laury będą walczyć profesjonalne ekipy z Polski, Czech i Niemiec.

„Skijoering” pochodzi się z języka skandynawskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu „ciągniecie nart”. Ten rodzaj aktywności rozwijał się początkowo w Skandynawii – pierwotny cel takich działań związany był z wykonywaną pracą lub koniecznością szybkiego przemieszczania się. Na początku XX wieku, zaczęto rozwijać i propagować „ski-joering” jako kolejną z dyscyplin zimowych. Prym wiedli tu Szwajcarzy, którzy zauważyli dużą widowiskowość i atrakcyjność tego sportu.

Dziś to właśnie w St.Moriz rozgrywane są najsłynniejsze zawody w ski-joeringu .Początkowo to konie ciągnęły narciarzy, jednak z biegiem czasu zaczęto je zastępować motorami, quadami oraz skuterami śnieżnymi. Od roku 2011 Skijoering związał się z Karpaczem i tu co roku odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w tej Dyscyplinie. W tym roku po raz trzeci spotkają się najlepsze ekipy z Polski, Czech i Niemiec. 

Program imprezy:
09:00 – Prolog i eliminacje
12:00 – Start Main Event
14:00 – Finał
16:00 – Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.