Marek Dąbrowski w Rajdzie Dakar 2008 w roli menadżera - Motogen.pl

Członek ORLEN Teamu Marek Dąbrowski wystąpi w Rajdzie Dakar 2008 w roli menadżera zespołu.

„Nie osiągnąłem jeszcze szczytowej formy, więc w tej chwili jako motocyklista nie mógłbym dać z siebie wszystkiego, na co mnie stać, dlatego tym razem będę opiekował się kolegami z teamu” – powiedział Dąbrowski, który zajmie się m.in. koordynacją wsparcia technicznego i logistycznego dla zawodników ORLEN Teamu.

„Będę wspierał kolegów, w tym debiutującego w Rajdzie Jakuba Przygońskiego, wykorzystując moje wieloletnie doświadczenie. Zajmę się też koordynacją udziału ORLEN Teamu w tych legendarnych zawodach, zwłaszcza sprawami dotyczącymi logistyki i serwisu technicznego” – wyjaśnił Dąbrowski, absolwent marketingu i zarządzania warszawskiej SGH.

Zawodnik szczycący się najlepszym wynikiem w historii polskich startów w Rajdzie Dakar (w 2003 roku zajął 9. miejsce) wraca do formy po złamaniu kości prawego ramienia, którego doznał podczas Rajdu Patagonia – Atacama w Chile we wrześniu ubiegłego roku. „Decyzję o zmianie mojej roli w tegorocznym Rajdzie podjęliśmy wspólnie ze sponsorem, któremu tak samo jak i mnie zależy, abym rozpoczął sezon w najwyższej dyspozycji. Czeka mnie m.in. udział w mistrzostwach świata w rajdach terenowych FIM i w klasie open, w tych zawodach chcę zająć miejsce na podium” – powiedział Dąbrowski. „Moje dalsze plany to oczywiście jak najlepszy wynik w Rajdzie Dakar 2009” – podkreślił.

W Rajdzie Dakar 2008 (5 – 20 stycznia) wszyscy reprezentanci Polski będą sponsorowani przez ORLEN, producenta paliw VERVA. W jubileuszowej, 30. edycji Rajdu wystartują trzy polskie zespoły – ORLEN Team, Diverse Extreme Team i RMF FM Land Rover Team – oraz motocyklista Krzysztof Jarmuż (w zespole holenderskim).

  • ORLEN Team będzie reprezentowany przez załogę Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin (Nissan Navara) oraz motocyklistów Jacka Czachora i Jakuba Przygońskiego (obaj KTM 690 RALLY).


  • W barwach Diverse Extreme Team wystąpią dwie załogi – Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Buggy SMG) oraz Grzegorz Baran, Klaudia Podkalicka i Andrzej Grigorjew (ciężarówka MAN TGA).


  • RMF FM Land Rover Team to również dwie załogi (pojadą Land Roverami Discovery III): Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk oraz Robert Górecki i Ernest Górecki. Krzysztof Jarmuż pojedzie motocyklem Honda 450.