Lowes gotowy na walkę, Pasek na debiut w Portugalii - Motogen.pl

Lowes stracił co prawda matematyczną szansę na tytuł mistrza świata klasy Supersport, ale wciąż może sięgnąć po wicemistrzoswo, dlatego w dwóch ostatnich rundach cyklu zmierza walczyć o finisze w ścisłej czołówce.

W najbliższy weekend u boku Brytyjczyka w zespole Bogdanka PTR Honda w MŚ zadebiutuje Adrian Pasek, na co dzień reprezentujący lubelską ekipę w Pucharze Europy Juniorów.

O ile „Pasio” w swoim debiucie stawia przede wszystkim na naukę, w finisz w punktowanej piętnastce, a najlepiej w pierwszej dziesiątce, celuje trzeci z zawodników Bogdanka PTR Honda, pochodzący z RPA, Mathew Scholtz.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 14.30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Nie mogę doczekać się weekendu na torze, który kocham. Mamy za sobą dwa wyścigi, w których nie udało się nam wywalczyć dobrego wyniku, choć mieliśmy świetne tempo. Zamierzam więc wyjechać na tor i dać z siebie wszystko, aby walczyć o zwycięstwa w dwóch ostatnich rundach i świetnie się bawić. Wiem, że mój zespół, Bogdanka PTR Honda, w pełni mnie wspiera i daje mi wszystko, czego potrzebuję, aby wygrać”.

Mathew Scholtz: „Po najlepszym wyniku w tym roku, wywalczonym w Rosji, byłem bardzo pewny siebie, ale ostatni wyścig w Niemczech nie potoczył się zgodnie z planem. Od tego czasu zmieniliśmy kilka rzeczy, a ja intensywnie trenowałem, więc nie mogę już doczekać się dwóch ostatnich rund. Portimao to dla mnie nowy tor, więc weekend rozpocznę spokojnie, ale liczę na równie dobry wynik, jak dziesiąte miejsce w Rosji. Oglądałem wyścigi z poprzednich lat i grałem w gry wideo, aby nauczyć się nitki toru. Jest bardzo trudna i techniczna, dlatego nie mogę doczekać się weekendu”.

Adrian Pasek: „Debiut w MŚ to dla mnie wielka szansa, ale również okazja do nauki. Jestem ciekaw jak poradzę sobie w dłuższych sesjach i wyścigu, a także w walce z najlepszymi zawodnikami. Ten weekend będzie też ważnym wprowadzeniem do sezonu 2013, ale nie celuję w konkretne pozycje. Portimao to najtrudniejszy tor, po jakim jeździłem. Potrzeba wielu okrążeń, aby nauczyć się „ślepych” zakrętów. Testowałem już wcześniej motocykl Bogdanka PTR Honda w specyfikacji Supersport i byłem pod wrażeniem mocy oraz elektroniki, ale wiem, że czeka mnie jeszcze dużo nauki i nie nakładam na siebie presji”.