Ducati Multistrada na 2013 – zmiany, zmiany, zmiany - Motogen.pl

Ducati postanowiło pokazać, co czeka na klientów chcących w przyszłym roku wyposażyć się w nową Multistradę. Trzeba od razu stwierdzić, że jest na co czekać. Motocykl przejdzie szereg zmian w tym, co najbardziej ciekawe, dostanie nowe zawieszenie Ducati Skyhook Suspension (DSS). Działanie systemu jest bardzo podobne do dynamicznego zawieszenia proponowanego przez BMW. DSS cały czas monitoruje co dzieje się z motocyklem i do tego dopasowuje działanie zawiasów.

Oprócz tego rodzina Multistrad otrzyma przeprojektowany nieco silnik Testastretta 11. Na razie nie wiemy co dokładnie zmienili inżynierowie, jednak zapewne moc jednostki napędowej będzie taka sama, jak do tej pory. Na pewno jednak modyfikacjom uległy mapy zapłonu oraz system przełączania trybów pracy. Jakby tego było mało, Multi otrzyma ABS kolejnej generacji.

W rodzinie Ducati pojawi się także Multistrada Granturismo. Motocykl ma zastąpić obecną wersję S Sport. Maszyna otrzyma inne kufry oraz top case, większa szybę oraz światła LED. Natomiast wersja Pikes Peak otrzyma nowe malowanie z tegorocznego wyścigu do chmur. 

Więcej o motocyklach Ducati