Leszno: dzielni policjanci surowo ukarali motocyklistę, bo się rozprostował w trakcie jazdy - Motogen.pl

Motocyklista wykonywał „akrobatyczne popisy”, więc dostał surowy mandat… a internet wylał wiadro pomyj na głowę policji.

Komenda policji w Lesznie z dumą donosi o mandacie wlepionym przez swoich dzielnych funkcjonariuszy, a cały polski internet uważa to za pośmiewisko. Pod filmem pojawiają się komentarze w stylu: „To jest jakiś nieśmieszny żart” czy też „Niestety, braki kadrowe (niepełnosprytni), parcie na kasę ( „pińcetplus” ect.) wymuszają obsadzanie w służbie egzemplarzy z brakami.”

O co poszło? Pozwólcie, że zacytujemy komunikat policji: „Funkcjonariusze z leszczyńskiej grupy „Speed” zatrzymali młodego motocyklistę, którego akrobatyczne popisy zarejestrowała policyjna kamera nieoznakowanego radiowozu. Kierowca jednośladu w opadach deszczu jechał stojąc na motocyklu, nie trzymając kierownicy. Został ukarany przez mundurowych.”

Cały akrobatyczny pokaz nagrał się na kamerze radiowozu:

Motocyklistą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Lipno. Ukarany został mandatem w wysokości 2000 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci argumentowali swoją decyzję: „…swoim zachowaniem, przy utrudnionych dla kierowców warunkach pogodowych, z mniejszą przejrzystością powietrza, śliską nawierzchnią [motocyklista] stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie oraz innych uczestników ruchu.”

My w tym przypadku chyba nie napiszemy niczego lepszego, niż komentarz Damiana:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany