Kobiety na 6. biegu spotkały się na Torze Modlin - Motogen.pl

To już drugie szkolenie z cyklu „Kobiety na 6. biegu”, organizowane przez Anię Jackowską – Kobietę na Motocyklu. Tym razem dopisało wszystko – uczestniczki, pogoda i humory!

19 maja, 2024 na Torze Modlin, odbyło się kolejne szkolenie dla motocyklistek – Kobiety na 6.biegu – autorskiego projektu szkoleniowego motocyklistki i podróżniczki – Anny Jackowskiej–Pluty, Kobiety na motocyklu. Pogoda i uczestniczki dopisały – na torze pojawiły się 24 panie, które chciały doskonalić swoje umiejętności poruszania się motocyklem, a tym samym podnosić bezpieczeństwo jazdy.

Niedzielny poranek na Torze Modlin, zaczął się od części teoretycznej. Podczas krótkiej prezentacji, instruktorzy – Adam Bernard i Michał „Hermez” Strugarek, omówili, m.in: zasady poruszania się po torze, prawidłową postawę na motocyklu, technik hamowania. Po odprawie, uczestniczki wsiadły na swoje motocykle i zaczęły część praktyczną szkolenia. Pierwsze ćwiczenia obejmowały najważniejsze aspekty jazdy precyzyjnej: jazdy poniżej progu równowagi (jazda prosta i slalom) oraz hamowanie awaryjne.

Po przerwie na lunch i regenerację, uczestniczki przeniosły się na część sportową obiektu. Po zapoznaniu z nitką toru, prowadzone przez instruktorów, wjechały na obiekt w grupach, ćwicząc prawidłowe patrzenie w zakręt, wytyczanie punktów skrętu i określanie szczytu zakrętu. Wreszcie przyszedł czas na wolne jazdy, podczas których motocyklistki odważnie wykorzystywały ćwiczone przez cały dzień umiejętności.

Każda minuta szkolenia była w 100% wykorzystana. W czasie przerw, partnerzy szkolenia: Pirelli Polska i Schuberth Polska, przygotowali dla Pań prezentacje nawiązujące do bezpiecznej jazdy motocyklem. Uczestniczki dowiedziały się m.in. na co zwracać uwagę przy wyborze i zakupie opony, jak prawidłowo dobierać kask.

To było bardzo intensywny i długi, motocyklowy dzień, zakończony wspólnym zdjęciem, czyszczeniem kasków kosmetykami od Motul Polska oraz upominkami od partnerów.

Parterami szkoleń są: Motul Polska, Pirelli Polska, Yamaha Motor, Polski Związek Motorowy, Rukka Polska, Schuberth Polska, FIM woman in Motorcycling oraz Kobiety w Motorsporcie PZM, Varta Automotive.

O projekcie „Kobiety na 6.biegu”

Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy motocyklem w ruchu ulicznym, wśród kobiet: „Chciałabym zmotywować wszystkie kobiety, bez względu na ich wiek i doświadczenie, do rozwijania umiejętności jazdy motocyklem, doskonalenia techniki jazdy, przełamania strachu. Podchodzę do tego kompleksowo. Kobiety na 6.biegu to szkolenia na motocyklach, wspólne wycieczki w kobiecym gronie – to wszystko jest ważne, abyśmy jeździły lepiej, bezpiecznej i odpowiedzialnej” – Anna Jackowska-Pluta, organizatorka i pomysłodawczyni

Więcej informacji:

www.aniajackowska.pl

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji, zgłoś się: [email protected].

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany