Czy to zapowiedź R7 M? Yamaha szykuje motocykl dla entuzjastów wyścigów - Motogen.pl

Wyścigowa wersja instasporta R7? A komu to potrzebne? Okazuje się, że niewielki sport, wyśmiewany jeszcze przed premierą, dziś wyrasta na popularnego bywalca torów i zawodów różnych kategorii. Yamaha nie zamierza odpuszczać takiej okazji.

Popularny dwucylindrowy sport Yamahy może wkrótce zostać wyposażony w większą chłodnicę i zmodyfikowaną owiewkę, aby poprawić odprowadzanie ciepła. Informacje te opublikował magazyn Motorbike Magazine, sugerując, że zmiany te mogą być związane z planami stworzenia wyścigowej wersji R7.

Więcej mocy to więcej ciepła

Seryjna Yamaha R7 nie ma problemów z chłodzeniem ani na torze, ani na ulicy, po co więc poprawiać chłodzenie? Podpowiedzią może być Puchar R7 i rosnąca popularność wyścigów opartych na tym modelu. Wygląda na to, że Iwata chce jeszcze mocniej zaangażować się w ten segment i stworzyć R7 na sterydach.

Zmiany w nadwoziu

Jak wskazują szkice patentowe, Yamaha R7 zachowa swoje podstawowe nadwozie, ale otrzyma większą chłodnicę i nowe boczne owiewki, z dodatkowymi wlotami wentylacyjnymi. Zmiany te będą wiązały się z modyfikacją całej bocznej części motocykla, aby ułatwić przepływ powietrza i odprowadzanie ciepła podczas jazdy.

Korzyści dla entuzjastów wyścigów

Te modyfikacje mogą okazać się szczególnie korzystne dla entuzjastów wyścigów, którzy chcą zmodyfikować swoje R7 do jazdy na torze. Katalog GYTR oferuje zestaw części do konwersji R7 na motocykl wyścigowy, a większa chłodnica i ulepszona owiewka z pewnością byłyby cennym dodatkiem do takiego projektu.

źródło: Motorbike Magazine

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany