IV edycja Zimowych Spotkań Podróżników Motocyklowych - Motogen.pl

Przed nami już IV edycja Zimowych Spotkań Podróżników Motocyklowych. Usłyszycie ciekawe  opowieści prawdziwych travelerów o krainach rozciągających się w Europie, Azji i Afryce oraz o ich przygodach i niesamowitych emocjach związanych z eksplorowaniem nieznanych miejsc. Dowiecie się, że na motocyklu można jeździć z jedną nogą i usłyszycie o wadach i zaletach jazdy w pojedynkę oraz grupie. Ze wszystkimi podróżnikami będziecie mogli porozmawiać osobiście i usłyszeć odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania związane z podróżami motocyklem.

 

Czekamy na Was 22 lutego 2014 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, ul. M. Konopnickiej 2. Zaczynamy o godzinie 16.00. Planowany czas zakończenia części oficjalnej godz. 20:00. Wstęp wolny!

 

W programie następujące prezentacje:

1. Ekspres do Gambii 2014

2. Dookoła Bałtyku 2013

3. Bułgarski Bastion Komunizmu 2013

4. Władywostok bez barier 2013

 

Kilka słów o prezentacjach i podróżnikach

 

1. Ekspres do Gambii 2014

Barbara Grad i Piotr Kowalczyk przedzierają się aktualnie przez pustynne terytoria Mauretanii i Senegalu. Celem ich ekstremalnej wyprawy jest Gambia – państwo położone w zachodniej części  kontynentu afrykańskiego. Pomysł wyprawy powstał dość spontanicznie jakiś miesiąc temu. Tyle samo trwały przygotowania. Dlaczego Afryka? Ci szaleni podróżnicy zapragnęli poznać prawdziwy „Czarny ląd”, poczuć na własnej skórze gorące afrykańskie słońce i przeżyć kolejną przygodę życia. Czy uda im się dojechać do celu? Dowiemy się jako pierwsi. Baśka i Piotr prosto z wyprawy przyjadą do Lubaczowa, aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami .

 

2. Dookoła Bałtyku 2013

Maciej Abramczyk –  rocznik 1953 i jego motocykl Harley Davidson WLA – rocznik 1942. Mają za sobą udaną wycieczkę na Syberię nad Bajkał w 2012 roku i ekscytującą wyprawę dookoła Bałtyku w 2013, podczas której zmagali się z awariami, pogodą i niespodziankami przewrotnego losu. Przejechali razem przez wiele krajów: Litwę, Ukrainę, Białoruś, Niemcy i Rosję. Nigdy się nie poddają i nie tracą optymizmu. Motto życiowe Macieja Abramczyka brzmi: „Czas bez motocykla, to czas stracony”. Wielkim marzeniem tego szosowego wojownika jest wyprawa dookoła świata na oldtimerze. Może właśnie w tym roku znajdzie sponsora, który urzeczywistni jego marzenia?!

 

3. Bułgarski Bastion Komunizmu 2013

Tamara Głaz i Paweł Głaz czyli kobieta i facet na jednym motocyklu opowiedzą o przygodach podczas podróży po krajach bałkańskich. Podczas swojej wyprawy jak zwykle szukali przygód i wrażeń. Pokonywali asfalty, błota i szutry, dotarli do niesamowitych zamków na Węgrzech, zapomnianych przez Boga i ludzi tajemniczych zakątków w Serbii i Kosowie i odnaleźli grób demonicznego Wlada Palownika w Rumunii. Sednem wyprawy była chęć zobaczenia i dotarcia do szczytu górskiego w górach Stara Płanina, na którym wznosi się niczym monumentalny bastion – symbol komunizmu w Bułgarii. Czy im się udało, dowiecie się na miejscu.
W przerwach w MDK lub w części nieoficjalnej w klubie Deja’vu możesz zakupić przewodnik z wpisami autorów.

 

4. Władywostok bez barier 2013

„Władywostok bez barier” to wyprawa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów, będąca kontynuacją projektów z poprzednich lat. Celem wyprawy  była Syberia – kraina geograficzna rozciągająca się w północnej Azji, a przede wszystkim końcowy punkt Kolei Transsyberyjskiej czyli Władywostok. Arkadiusz Tomasiak, Paweł Kiljański i Marek Juga (Maras) to bohaterowie tej trudnej i niezwykle wymagającej podróży. Nie tylko pokonali krainę bezkresnych obszarów tajgi, bagien, zmarzliny i komarów ale udało im się przejechać przez ciągnące się aż po horyzont stepy Mongolii. Poprzednie wyprawy do Armenii i na Nordkapp spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Chłopaki po raz kolejny udowodnili, że możliwości osób niepełnosprawnych są ogromne, a bariery i stereotypy to tylko wymówki.

 

Po każdej prezentacji pytania do podróżników i krótka przerwa. Imprezie będzie towarzyszyć wystawa motocykli.  Po zakończeniu prezentacji ok. godz. 20:00 część nieoficjalna imprezy dla uczestników pokazu i motocyklistów w klubie Deja’vu oraz restauracji Feniks – konsumpcja na koszt własny.

 

Więcej na stronie organizatora: www.radiator-mototurystyka.pl