Isle of Wight TT? - Motogen.pl

Kolejne uliczne wyścigi na brytyjskiej wyspie?

Powstała kolejna ciekawa, wyścigowa inicjatywa. Tym razem fani rywalizacji na ulicznym torze chcieliby powtórzyć sukces wyspy Man i rozgrywanych tam zawodów Isle of Man TT na innej brytyjskiej wyspie – Wight.

Na razie kampania poparcia dla tej idei zorganizowana na facebooku ma ponad 2000 głosów. Organizatorzy akcji stwierdzają, że skoro na wyspie może odbywać się festiwal muzyczny, przyciągający 90 000 ludzi, to czemu nie spróbować z wyścigami ulicznymi. Takie zawody miałyby przyciągnąć na Wight zawodników i kibiców, a to z kolei pomogłoby lokalnemu biznesowi. Co roku na wyspę Man przyjeżdża 37 000 osób, by oglądać zmagania najszybszych kierowców. Dzięki temu tylko na tym wydarzeniu w 2011 roku wyspa zarobiła £20 mln, co jest niebagatelną kwotą.

 

Oczywiście organizatorzy akcji poparcia dla Isle of Wight TT liczą się z pewnym oporem ze strony niektórych mieszkańców wyspy, jednak wierzą, że korzyści, jakie będą płynęły z goszczenia kierowców i kibiców wyścigów ulicznych, powinny przekonać lokalne władze do takiego pomysłu.

 

Nam inicjatywa bardzo się podoba. A co Wy o niej myślicie?